Gynekologie (GYN)

Gynekologie - Nemocnice na Homolce

O nás

Oddělení gynekologie a minimálně invazivní terapie se specializuje na operační léčbu prováděnou endoskopickými technikami, včetně technologicky vyspělé robotické chirurgie, s použitím systému Da Vinci.


20 lůžek, 1700 operací za rok, 95 % s využitím minimálně invazivních technik

Oddělení disponuje 20 lůžky, průměrná ošetřovací doba byla v roce 2021 pouze 2,5 dne. V roce 2021 bylo na našem oddělení provedeno 1200 operací, z toho 95 % využitím minimálně invazivních technik.

Gynekologie - Nemocnice na Homolce

Naše služby

S vybavením podporujícím současné trendy gynekologické chirurgie nabízíme pacientkám léčby v těchto programech:

  • Urogynekologie a rekonstrukční operativa Poskytujeme komplexní diagnostiku inkontinence moči a sestupu pánevních orgánů, komplexní laparoskopickou, abdominální i vaginální léčba urogynekologického descensu, včetně moderních postupů v operační léčbě s využitím implantátů.
  • Komplexní léčba endometriózy Poskytujeme komplexní léčbu endometriózy - operační s eventuální následnou hormonální léčbou.
  • Hysteroskopická diagnostika a operační léčba Diagnostické a operační endoskopie dutiny děložní pro abnormální krvácení, polypy, vrozené defekty děložní, adheze, submukózní myomy a nádorová onemocnění.
  • Všeobecná gynekologická chirurgie Diagnostika a léčba prekarcinóz děložního čípku včetně expertní kolposkopie. Chirurgie infertility, myomatózní dělohy, adnextumorů a cyst, problematika pooperačních srůstů, chronických pánevních bolestí, zánětů a vrozených vývojových vad.