Kardioanestezie

foto

Slovo primáře

Proč je zapotřebí kardioanesteziolog?

"Podobně jako se od obecné chirurgie pro svá specifika postupně oddělil obor operující srdce a velké cévy a dal vzniknout kardiochirurgii, tak se od obecné anestezie oddělil obor kardioanestezie. Díky týmové spolupráci kardioanesteziologů a kardiochirurgů na identických pacientech jsou specifika obou oborů prakticky identická - operace srdce a velkých cév na mimotělním oběhu nebo bez něj, některé operace v hluboké hypotermii a cirkulační zástavě, potřeba detailní monitorace pacienta během a po výkonu, potřeba různých forem farmakologické a mechanické podpory oběhu, arytmie a možnosti jejich řešení, řešení pacientů se srdečním selháním, výkony technicky a časově náročné, rutinní užití transthorakálního a jícnového ECHO, atd."

MUDr. Pavel Jehlička
Primář Oddělení kardioanestezie


O nás

Oddělení kardioanestezie je součástí Kardiocentra Nemocnice Na Homolce. Hlavní činností oddělení je poskytování komplexních služeb v celém rozsahu oboru anesteziologie a resuscitace a oboru intenzivní medicíny, a to v rámci Kardiocentra, tzn. pro Kardiologické a Kardiochirurgické oddělení a jejich pacienty. Do spektra činnosti patří podání anestezie pacientům podstupujícím výkony prováděné v rámci Kardiocentra, které vyžadují přítomnost kardioanesteziologa (tzn. bolestivé zákroky a operace, výkony u rizikových a kardiálně kompromitovaných pacientů). Dále zajišťuje resuscitační a intenzivní péči v rámci Kardiochirurgického oddělení, zejména na Jednotce pooperační a resuscitační péče a konzultačně i na Oddělení akutní kardiologie.

Kardioanestezie, Nemocnice na Homolce

Naše pracoviště

  • Jednotka pooperační a resuscitační péče pro kardiochirurgické pacienty
  • Kardiochirurgické operační sály

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace