Skiaskopické vyšetření

Obecné informace

Skiaskopické vyšetření GIT (gastrointestinálního traktu neboli trávicí trubice) je rentgenové vyšetření hltanu, jícnu, žaludku, dvanáctníku, tenkého střeva, tlustého střeva nebo konečníku.

Skiaskopie je dynamická metoda umožňující sledovat zobrazované děje a orgány v čase a jejich záznam. Princip vyšetření je založen na schopnosti rentgenového záření pronikat tkání lidského těla a dle vlastností jednotlivých tkání se specificky zeslabovat. K zobrazení orgánů přispívá podaná kontrastní látka. Výsledkem je obraz zachycený na detektoru přístroje, který následně uloží do digitálního archivu nemocnice.

Před každým skiaskopickým vyšetřením musí být podepsán informovaný souhlas pacienta.

 

Naše pracoviště používá skiaskopicko-skiagrafický přístroj, který se nachází ve 4. podlaží hlavní budovy (zelený či oranžový výtah).

  • Axiom Artis Zee, Siemens 2010

 

Na našem RDG oddělení bylo provedeno za rok 2017 celkem 697 skiaskopických výkonů.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace