Skiaskopické vyšetření

Obecné informace

Skiaskopické vyšetření GIT (gastrointestinálního traktu neboli trávicí trubice) je rentgenové vyšetření hltanu, jícnu, žaludku, dvanáctníku, tenkého střeva, tlustého střeva nebo konečníku.

Skiaskopie je dynamická metoda umožňující sledovat zobrazované děje a orgány v čase a jejich záznam. Princip vyšetření je založen na schopnosti rentgenového záření pronikat tkání lidského těla a dle vlastností jednotlivých tkání se specificky zeslabovat. K zobrazení orgánů přispívá podaná kontrastní látka. Výsledkem je obraz zachycený na detektoru přístroje, který následně uloží do digitálního archivu nemocnice.

Před každým skiaskopickým vyšetřením musí být podepsán informovaný souhlas pacienta.

 

Naše pracoviště používá skiaskopicko-skiagrafický přístroj, který se nachází ve 4. podlaží hlavní budovy (zelený či oranžový výtah).

  • Axiom Artis Zee, Siemens 2010

 

Na našem RDG oddělení bylo provedeno za rok 2017 celkem 697 skiaskopických výkonů.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace