Skiagrafická vyšetření

Skiagrafická vyšetření (tzv. rentgen, zkratka RTG) patří mezi klasické vyšetřovací metody. Princip vyšetření je založen na schopnosti rentgenového záření pronikat lidským tělem a dle vlastností jednotlivých tkání se specificky zeslabovat. Výsledkem je obraz zachycený na detektoru přístroje, dříve filmu. 

Skiagrafická vyšetření jsou vhodná pro zobrazení skeletu. Dále se používá i na celkové zobrazení orgánů, zejména hrudníku s plícemi, břicha a malé pánve. Systém umožňuje zhotovit i dlouhé snímky celé páteře a dolních končetin.

 

Naše pracoviště používá dva RTG přístroje, které se nachází ve 4. podlaží hlavní budovy (zelený či oranžový výtah).

 

Na našem RDG oddělení bylo provedeno za rok 2017 celkem 36 804 skiagrafických výkonů.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace