Scintigrafie sentinelových uzlin

Stručný popis

Použité radiofarmakum je aplikováno podkožně do okolí nádoru, odkud je lymfatickými cestami dopraveno do tzv. sentinelové (strážní) uzliny, kde se akumuluje. Vhodnou detekční technikou lze pak tuto uzlinu lokalizovat, tj. jednak zakreslit její polohu na kůži, a jednak identifikovat při následné operaci.

Obecné indikace

Předoperační lokalizace sentinelové uzliny.

Obecné kontraindikace

Těhotenství

Vyšetření je spojeno sice jen s malou radiační zátěží, nesmí však být samoúčelné. Indikace k vyšetření musí být podložena možným zdravotním přínosem pro pacienta, tj. plánovanou operací tentýž nebo následující den.

Příprava pacienta před příchodem na ONM

Žádná speciální příprava není zapotřebí.

 

Žádanka na vyšetření.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace