Radionuklidová flebografie

Stručný popis

Radionuklidová flebografie představuje postupný záznam průchodu radiofarmaka žilním systémem horní nebo dolní končetiny a eventuelně i žilami trupu. Opakovaná aplikace radiofarmaka se provádí s přiloženými i uvolněnými škrtidly s cílem odlišit plnění hlubokého a povrchového systému.

Obecné indikace

Posouzení průchodnosti hlubokých žil. 

Diagnostika uzávěru žilních kmenů v proximálních částech končetin (v oblasti bérce je citlivost metody nedostatečná).

Obecné kontraindikace

Alergie na DTPA.
Těhotenství.

Vyšetření je spojeno sice jen s malou radiační zátěží, nesmí však být samoúčelné. Indikace k vyšetření musí být podložena možným zdravotním přínosem pro pacienta.

Příprava pacienta před příchodem na ONM

Dobrá hydratace.

 

Žádanka na vyšetření.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace