PET centrum

PET centrum vzniklo v roce 1999 jako unikátní modelový projekt Mezinárodní agentury pro atomovou energii, který měl za cíl otestovat, zdali lze provozovat v zemích na podobném stupni rozvoje, na kterém v té době Česká republika byla, tak technologicky složitou diagnostickou metodu, jakou je pozitronová emisní tomografie (PET). V 1. podlaží samostatné budovy PET centra je umístěna výrobna radiofarmak pro PET, kterou provozuje ÚJV Řež, a.s., jenž se významně podílel na realizaci modelového projektu. Ve druhém podlaží je ambulantní část oddělení nukleární medicíny. Zde jsou k dispozici dva nejmodernější PET/CT skenery a také SPECT skener. Dokladem úspěchu modelového projektu je 100.000 PET vyšetření provedených za 18 let provozu pracoviště (k 18. 9. 2017) a postupné rozšiřování této technologie i na další významná pracoviště v ČR, pro která homolkovské PET centrum posloužilo jako zdroj cenných informací a vyškoleného personálu.

Více o pracovišti >>>


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace