Centrum pro poruchy spánku

Centrum pro poruchy spánku Na Homolce bylo založeno v roce 2006. V roce 2009 jsme získali akreditaci České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu. Poskytujeme diagnostiku a léčbu širokého spektra porucha spánku a bdění u dospělých, zejména:

  • poruch dýchání ve spánku (syndrom spánkové apnoe)
  • nadměrné denní spavosti (např. narkolepsie)
  • abnormálního chování a pohybů ve spánku a odlišení od nočních epileptických záchvatů

Centrum pro poruchy spánku je součást Neurologického oddělení. Spánková laboratoř se nachází v prostorách epileptologické monitorovací jednotky (EMU,  Centrum pro epilepsii).

Spánková medicína je ale interdisciplinární obor, takže úzce spolupracujeme s dalšími odděleními naší nemocnice. Problematiku chrápání a lehčích forem spánkové apnoe řeší ORL oddělení.


Pro kardiologické oddělení vyšetřujeme zejména pacienty s rezistentní arteriální hypertenzí (spánková apnoe je nejčastější příčina tzv. sekundární hypertenze), s nočními srdečními arytmiemi a pacienty se srdečním selháním. Poskytujeme konzultaci v ambulanci pro poruchy spánku. Podezření na poruchy dýchání ve spánku vyšetřujeme limitovanou spánkovou polygrafií, podezření na jiné poruchy spánku pak kompletní polysomnografií.


Neurologické oddělení – Centrum pro poruchy spánku

Nemocnice Na Homolce
Roentgenova 2
150 30 Praha 5

 

MUDr. Kateřina Seltenreichová PhD.
katerina.seltenreichova@homolka.cz

Ambulance – recepce (objednávání pacientů k ambulantní konzultaci)
tel.: +420 257 272 674

Spánková laboratoř (objednávání k polysomnografii):
tel.: +420 257 273 293-4


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace