Kontakty

Doc. MUDr. Jana Rubáčková Popelová, CSc.

Je vedoucí centra a v jeho rámci vede ambulanci pro vrozené srdeční vady v dospělosti. O dospělé pacienty s vrozenou srdeční vadou se stará již více než 25 let a má s touto problematikou v České republice největší zkušenosti. Je autorkou jediné české monografie o dospělých s vrozenou srdeční vadou, autorkou anglické knihy se stejnou tematikou, autorkou kapitol o vrozených srdečních vadách v kardiologických učebnicích, autorkou Doporučených postupů České kardiologické společnosti pro diagnostiku a léčbu vrozených srdečních vad v dospělosti a autorkou řady prací na toto téma v českých i zahraničních impaktovaných časopisech.

Doc. MUDr. Rubáčková Popelová má velké zkušenosti i s velmi složitými situacemi a komplikovanými nálezy. Má vlídný přístup k pacientům, každému z nich podrobně vysvětlí jeho nález a doporučené řešení a přitom respektuje také jeho názor a přání.

MUDr. Roman Gebauer
Dětský kardiochirurg s bohatými zkušenostmi s operacemi vrozených srdečních vad u dětí, který již více než 10 let operuje také dospělé pacienty s vrozenou srdeční vadou v Nemocnici Na Homolce. Má největší zkušenosti v České republice, pokud jde o operace komplexních a složitých vrozených srdečních vad v dospělém věku – některé typy operací v ČR žádný jiný chirurg neprovádí. Operuje i zahraniční pacienty se složitými vrozenými srdečními vadami

MUDr. Štěpán Černý, CSc., MBA

Velmi zkušený kardiochirurg pro dospělé s vynikajícími výsledky záchovných operací mitrální i aortální chlopně i operací a reoperací složitých vrozených vad, operací aorty, aortálního oblouku a dalších komplexních výkonů. Výborných výsledků dosahuje díky své pečlivosti. Zavádí do praxe nové metody, zvláště u záchovných operací chlopní, operuje z miniinvazivního přístupu a má velké zkušenosti s robotickými výkony.

MUDr. Ivo Skalský, Ph.D., MBA

Primář kardiochirurgie, propagátor miniinvazivních výkonů a novinek v kardiochirurgii, zkušený operatér ve všech oblastech kardiochirurgie včetně záchovných operací a operací aorty i vrozených srdečních vad. Má lidský přístup k pacientům.
Doc. MUDr. Martin Mates, Ph.D.
Vedoucí Oddělení intervenční kardiologie. Má velké zkušenosti s katetrizačním řešením (tzn. bez operace) vrozených srdečních vad, jako jsou uzávěry zkratů, uzávěry vrozených píštělí a kolaterál, uzávěry leaků na chlopenních protézách při uvolnění stehu, katetrizační implantace chlopní a další. Je pečlivý a zodpovědný, má vlídný přístup k pacientům.
MUDr. Petr Kmoníček
Zkušený a pečlivý intervenční kardiolog. Provádí složité diagnostické katetrizace i léčebné intervence s velmi dobrými výsledky.
MUDr. Renata Živná
Lékařka zabývající se vyšetřením dospělých pacientů s vrozenou srdeční vadou.
Pavlína Stašáková
Zkušená sestra v ambulanci centra. Má velké pochopení pro pacienty a jejich problémy, vždy jim pomůže najít řešení. Připravuje pacienty k operacím, vysvětlí, jak správně užívat léky či jakou držet dietu, pomůže a poradí ve složitých situacích. Vede evidenci pacientů s vrozenou srdeční vadou v dospělosti.
Helena Szabo
Sestra v ambulanci centra, milá a příjemná, stále usměvavá, nikdy se nezlobí.
Michaela Jaďuďová Pálová
Staniční sestra Oddělení intervenční kardiologie. Zajišťuje a organizuje katetrizační výkony, její optimismus napomáhá hladkému průběhu.
Kardioanesteziologický tým
Je součástí Kardiochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce. Tito vynikající odborníci mají velké zkušenosti a vynikající výsledky v péči o velmi složité a rizikové pacienty nejrůznějších diagnóz včetně vrozených srdečních vad v dospělosti. O tyto nemocné se starají již více než 10 let. Kvalifikovaná kardioanesteziologická péče spolu s dobře provedenou operací jsou základem velmi dobrých dlouhodobých výsledků – časná pooperační úmrtnost našich dospělých s vrozenou srdeční vadou je dlouhodobě velmi nízká, a to 1,3 %.

Provoz ambulance:
denně od 8 do 16:30 hod.

Umístění ambulance:
7. patro, dveře číslo A 732 (žlutý výtah, od výtahu doleva)

Objednání:
Na doporučení kardiologa, internisty, gynekologa nebo praktického lékaře. V případě problémů a podezření na vrozenou srdeční vadu se můžete výjimečně objednat i bez doporučení. Je vhodné si připravit zprávu od kardiologa, praktického lékaře, zprávy z dětství, údaje o prodělané operaci srdce a základní laboratorní vyšetření od praktického lékaře.

Telefon:
+420 257 273 041 (denně kromě dovolených)

Adresa:
Centrum pro dospělé s vrozenou srdeční vadou 
Doc. MUDr. Jana Rubáčková Popelová 
Nemocnice Na Homolce
Roentgenova 2
150 30 Praha 5

E-mail:
vsv@homolka.cz

Jedete-li do Nemocnice Na Homolce poprvé:
Zaregistrujte se v kartotéce v 5. patře u žlutého výtahu (5. patro je na úrovni konečné zastávky autobusu 167). Do nemocnice se dostanete autobusem č. 167 od stanice metra B Anděl nebo od stanice metra A Nemocnice Motol. Parkoviště před nemocnicí je zpoplatněno.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace