Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny (ORFM)

______________________________________________________________________________

UPOZORNĚNÍ!

Oddělení vzhledem k epidemiologické situaci a nařízení MZ ČR pracuje v omezeném režimu.

Jsou omezeny neakutní hospitalizace na lůžkové části ORFM, v omezeném režimu pro akutní stavy pracuje jedna rehabilitační ordinace. Plánovaná ambulantní vyšetření na následující období a plány ambulantních procedur jsou zrušeny.

_______________________________________________________________________________

Oddělení v rámci své základní odbornosti provádí komplexní diagnostická a terapeutická opatření směřující k obnovení maximální zdatnosti jedince postiženého na zdraví.

Rehabilitace - Nemocnice na Homolce

O nás

Dlouhodobě se zaměřuje na léčbu funkčních poruch, bolestivých syndromů při degenerativních onemocněních pohybového aparátu, zejména pak na onemocnění páteře. Provádí komplexní léčbu poúrazových a pooperačních stavů. Je součástí komplexního cerebrovaskulárního centra nemocnice a spolupracuje s oddělením neurochirurgie, cévní chirurgie a neurologie. Poskytuje rehabilitační léčbu hospitalizovaným pacientům ostatních lůžkových oddělení.


Struktura oddělení

Oddělení má část ambulantní a část lůžkovou. Část ambulantní: komplex ordinací lékařů, fyzioterapií, hydrokinezioterapie a fyzikální terapie. Ambulantní péče o pacienty je prováděna především na základě doporučení odborných nebo praktických lékařů.  Je založena na individuálním přístupu k pacientům. Samozřejmostí je konzultace s rehabilitačním lékařem, který na základě vyšetření navrhne nejvhodnější léčbu.

Rehabilitace - Nemocnice na Homolce

Část lůžková disponuje 10 lůžky. Tři dvoulůžkové pokoje jsou v rámci mezioborové spolupráce na odděleních neurochirurgie, cévní chirurgie a neurologie. Dva dvoulůžkové pokoje, fyzioterapie a ergoterapie jsou umístěny ve II.NP části D nemocnice (společný vchod s oddělením lůžkové gynekologie). K hospitalizaci na lůžkové části oddělení jsou v rámci odborných programů přijímáni pacienti zejména z lůžkových oddělení NNH.

Mimo základní specializaci je na oddělení poskytována péče ortopedicko-protetická. Ta je zajišťována pro všechny pacienty NNH lékaři oddělení RFM ve spolupráci s externími protetickými a ortotickými pracovišti.


Naše služby

K nejčastějším zdravotním problémům, které naše pracoviště řeší v rámci ambulantního provozu, patří diagnostika a léčba onemocnění či poranění pohybového aparátu, nebo obtíží z pohybového aparátu vycházející:

  • bolesti zad včetně svalových dysbalancí, výhřezů meziobratlových plotének či následků těchto postižení
  • stavy po úrazech a operacích páteře
  • bolesti vazivově-kloubního aparátu, akutní a chronické bolesti šlach a fascií, bolestivé svalové spasmy
  • degenerativní (artrózy) a zánětlivá onemocnění kloubního systému
  • bolestí hlavy
  • poruchy funkce pánevního dna
  • inkontinence u žen, mužů (vč. stavů po operacích prostaty)
  • ušní šelest (tinnitus)
  • poruchy funkce hlasivek

 


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace