Oddělení nemocniční hygieny

Oddělení se zabývá metodickou, konzultační a dozorovou činností na úseku nemocniční hygieny pro všechna zdravotnická i nezdravotnická oddělení Nemocnice na Homolce. Tato práce zahrnuje problematiku hygienicko – epidemiologických režimů a provozních řádů pracovišť a oddělení, postupy dezinfekce a sterilizace, problematiku úklidu a malování, činnosti v preventivní dezinsekci a deratizaci, hygienický dohled při stavebních úpravách a rekonstrukcích, hodnocení pracovních podmínek zaměstnanců z hlediska rizik, oblast přípravy a výdeje stravy, sledování kvality vody, problematiku zacházení s prádlem a infekčním odpadem a další oblasti. Oddělení nemocniční hygieny se podílí na systému celonemocniční prevence a kontroly infekcí.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace