Oddělení nemocniční hygieny

Oddělení se zabývá metodickou, konzultační a dozorovou činností na úseku nemocniční hygieny pro všechna zdravotnická i nezdravotnická oddělení Nemocnice na Homolce. Tato práce zahrnuje problematiku hygienicko – epidemiologických režimů a provozních řádů pracovišť a oddělení, postupy dezinfekce a sterilizace, problematiku úklidu a malování, činnosti v preventivní dezinsekci a deratizaci, hygienický dohled při stavebních úpravách a rekonstrukcích, hodnocení pracovních podmínek zaměstnanců z hlediska rizik, oblast přípravy a výdeje stravy, sledování kvality vody, problematiku zacházení s prádlem a infekčním odpadem a další oblasti. Oddělení nemocniční hygieny se podílí na systému celonemocniční prevence a kontroly infekcí.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace