Oddělení nemocniční hygieny

Oddělení se zabývá metodickou, konzultační a dozorovou činností na úseku nemocniční hygieny pro všechna zdravotnická i nezdravotnická oddělení Nemocnice na Homolce. Tato práce zahrnuje problematiku hygienicko – epidemiologických režimů a provozních řádů pracovišť a oddělení, postupy dezinfekce a sterilizace, problematiku úklidu a malování, činnosti v preventivní dezinsekci a deratizaci, hygienický dohled při stavebních úpravách a rekonstrukcích, hodnocení pracovních podmínek zaměstnanců z hlediska rizik, oblast přípravy a výdeje stravy, sledování kvality vody, problematiku zacházení s prádlem a infekčním odpadem a další oblasti. Oddělení nemocniční hygieny se podílí na systému celonemocniční prevence a kontroly infekcí.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace