Mozková elektrická stimulace - neuromodulace

Při stereotaktické mozkové stimulaci (hovoříme také o hluboké mozkové stimulaci) je nemocný léčen ve dvou krocích. První krok je totožný z klasickým stereotaktickým zákrokem. Do známých mozkových oblastí je zavedena elektroda, která však v mozku zůstává několik let. V tomto případě nejde o stanovení diagnózy, ani o provedení termoléze - koagulace. Elektroda je určena k trvalé léčebné elektrické stimulaci mozku. Po zavedení elektrody následuje druhý krok, kterým je implantace elektrického stimulátoru do podkožní kapsy na trupu nemocného. Ten je podkožním tunelem spojen s elektrodou a celý systém umožňuje chronickou léčebnou stimulaci.

Tímto způsobem jsou léčeni nemocní s tzv. extrapyramidovými poruchami pohybu. Nejčastěji jde o Parkinsonovu nemoc, různé typy třesu a generalizované dystonie.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace