Mozková elektrická stimulace - neuromodulace

Při stereotaktické mozkové stimulaci (hovoříme také o hluboké mozkové stimulaci) je nemocný léčen ve dvou krocích. První krok je totožný z klasickým stereotaktickým zákrokem. Do známých mozkových oblastí je zavedena elektroda, která však v mozku zůstává několik let. V tomto případě nejde o stanovení diagnózy, ani o provedení termoléze - koagulace. Elektroda je určena k trvalé léčebné elektrické stimulaci mozku. Po zavedení elektrody následuje druhý krok, kterým je implantace elektrického stimulátoru do podkožní kapsy na trupu nemocného. Ten je podkožním tunelem spojen s elektrodou a celý systém umožňuje chronickou léčebnou stimulaci.

Tímto způsobem jsou léčeni nemocní s tzv. extrapyramidovými poruchami pohybu. Nejčastěji jde o Parkinsonovu nemoc, různé typy třesu a generalizované dystonie.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace