Mozková elektrická stimulace - neuromodulace

Při stereotaktické mozkové stimulaci (hovoříme také o hluboké mozkové stimulaci) je nemocný léčen ve dvou krocích. První krok je totožný z klasickým stereotaktickým zákrokem. Do známých mozkových oblastí je zavedena elektroda, která však v mozku zůstává několik let. V tomto případě nejde o stanovení diagnózy, ani o provedení termoléze - koagulace. Elektroda je určena k trvalé léčebné elektrické stimulaci mozku. Po zavedení elektrody následuje druhý krok, kterým je implantace elektrického stimulátoru do podkožní kapsy na trupu nemocného. Ten je podkožním tunelem spojen s elektrodou a celý systém umožňuje chronickou léčebnou stimulaci.

Tímto způsobem jsou léčeni nemocní s tzv. extrapyramidovými poruchami pohybu. Nejčastěji jde o Parkinsonovu nemoc, různé typy třesu a generalizované dystonie.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace