Intraoperační magnetická rezonance (iMRI)

Na našem pracovišti byla v průběhu roku 2009 integrována nová magnetická rezonance  (1,5T GE) přímo na do komplexu neurochirurgických operačních sálů. Tento přístroj umožňuje během operačního výkonu převézt pacienta do magnetické rezonance, provést standardní zobrazení a následně bezprostředně zhodnotit výsledek  operačního výkonu. V případě potřeby je pak možno bez přerušení celkové anestézie  (bez probuzení) v operaci pokračovat a zdárně dokončit.

Využití tohoto přístroje je zvláště tam, kde je velmi obtížně visuálně odlišit zdravou tkáň od nádorové.  Doplněním iMRI pak jednoznačně zvyšujeme radikalitu výkonu. Jedná se především o nádory rostoucí z mozkových buněk (gliomy). Dále využíváme tento přístroj při operacích v oblasti podvěsku mozkového (hypofýza) a při epileptochirurgii. Zde bývá často resekována  oblast, která je zodpovědná za epileptické záchvaty, ale je zrakem neodlišitelná od zdravé mozkové tkáně.

Iintraoperační MRI vede k radikálnějším a zároveň bezpečnějším neurochirurgickým  výkonům.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace