Nevaskulární intervence

Vážená paní doktorko,
Vážený pane doktore,

Odesíláte-li Vašeho pacienta k provedení vertebroplastiky, kyfoplastiky či biopsie z obratle na naše pracoviště, prosíme, aby pacient měl provedená následující vyšetření, a to ne starší, než 5 dnů:

  • Iontogram
  • CRP
  • Krevní obraz + diferenciál
  • Moč + sediment
  • AST, ALT, GMT, bilirubin

Prosíme též o vysazení či úpravu antikoagulační či antiagregační léčby, stejně jako před plánovaným operačním výkonem. 

Vzhledem ke skutečnosti, že většina pacientů indikovaných k vertebroplastice či kyfoplastice trpí těžší formou osteoporózy, je velmi žádoucí, aby tito pacienti byli po výkonu řádně vyšetřeni v příslušné poradně a zahájena léčba osteoporozy.

Děkujeme za spolupráci,

Prof. MUDr. Josef Vymazal, D.Sc.
MUDr. Radko Kříž

RDG oddělení Nemocnice Na Homolce


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace