Vyšetření prsů s implantáty

Prsy s implantáty se vyšetřují podobně jako bez nich. U mladších žen se provádí vyšetření ultrazvukem, u žen vhodných na mamografii se provádí mamografie s tím rozdílem, že se snímkují prsy 2x, jedny snímky se zachyceným implantátem na snímku a druhé snímky s posunutým implantátem mimo zobrazovanou tkáň.
Pokud vznikne podezření na reakci kolem implantátu či rupturu implantátu provádí se ultrazvuk a následně se pokračuje na MR speciálními sekvencemi k přesnému zobrazení ohraničení implantátu a určení složení tekutiny kolem implantátu, tedy zda obsahuje volný silikon či jen reaktivní tekutinu.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace