Vyšetření prsů s implantáty

Prsy s implantáty se vyšetřují podobně jako bez nich. U mladších žen se provádí vyšetření ultrazvukem, u žen vhodných na mamografii se provádí mamografie s tím rozdílem, že se snímkují prsy 2x, jedny snímky se zachyceným implantátem na snímku a druhé snímky s posunutým implantátem mimo zobrazovanou tkáň.
Pokud vznikne podezření na reakci kolem implantátu či rupturu implantátu provádí se ultrazvuk a následně se pokračuje na MR speciálními sekvencemi k přesnému zobrazení ohraničení implantátu a určení složení tekutiny kolem implantátu, tedy zda obsahuje volný silikon či jen reaktivní tekutinu.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 224 972 222. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace