Vyšetření prsů s implantáty

Prsy s implantáty se vyšetřují podobně jako bez nich. U mladších žen se provádí vyšetření ultrazvukem, u žen vhodných na mamografii se provádí mamografie s tím rozdílem, že se snímkují prsy 2x, jedny snímky se zachyceným implantátem na snímku a druhé snímky s posunutým implantátem mimo zobrazovanou tkáň.
Pokud vznikne podezření na reakci kolem implantátu či rupturu implantátu provádí se ultrazvuk a následně se pokračuje na MR speciálními sekvencemi k přesnému zobrazení ohraničení implantátu a určení složení tekutiny kolem implantátu, tedy zda obsahuje volný silikon či jen reaktivní tekutinu.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace