Speciální zobrazení MR mozku

Na našich přístrojích provádíme i velmi náročné a sofistikované vyšetření v oblasti mozku. Jde zejména o:

  • Traktografie, kdy je možné zobrazit průběh jednotlivých mozkových drah
  • Funkční vyšetření mozku, kdy lze při vyšetřeních zachytit oblasti zvýšené činnosti kůry mozku při specifických aktivitách. Tak lze určit např. nejvhodnější neurochirurgický přístup, aby nedošlo k postižení důležitých center mozku.
  • Nativní perfuze mozku, kdy je možné vyšetřit prokrvení mozku i bez aplikace kontrastní látky intravenózně.
  • Od roku 2012 jsou k dispozici nové sekvence na vyšetření tepen bez kontrastní látky (nativní) v oblasti břicha, malé pánve a dolních končetin. Tyto sekvence umožňují velmi dobře zobrazit větší cévy, aniž by byl pacient zatížen intravenózně (do žíly) podanou kontrastní látkou.

Máme i speciální softwary a vyšetřovací sekvence, jde zejména o:

  • MR spektroskopii – pomocí metody lze zhodnotit poměry metabolitů uložených ve sledované tkáni, které se často při různých patologiích mění. Toho se využívá jak v mozku, tak v dalších orgánech, zejména prostatě.
  • Sekvence na korekce pohybových artefaktů. Přístroje umožňují vyšetřit neklidného pacienta.  
  • Sekvence na dynamické vyšetření tepen. Klasicky se provádí MR vyšetření jako jeden, případně dva náběry. Použitím dynamického vyšetření lze zachytit tepny vícekrát a zhodnotit nejen stav řečiště a charakter plnění cév, ale i směr, jímž se plní.

Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace