MR prsů

Jde o poměrně novou metodou. MR vyšetření je velmi senzitivní k patologiím uložených v prsech žen. Toho se využívá k upřesnění a zlepšení diagnostiky v návaznosti s naším mamocentrem. MR umožňuje v případě tumorózní léze určit blíže její charakter včetně drobných satelitních lézí. Metoda se používá současně k vyloučení ložisek v druhém prsu či spádových lymfatických uzlinách v podpaží.
Samostatnou kapitolou je vyšetření žen po provedené plastické operaci se zavedenými implantáty, a to ať už z kosmetických důvodů, nebo po rekonstrukčních operacích pro patologické léze. MR umožňuje určit, zda nedošlo k ruptuře implantátu a vylití jeho obsahu (silikonu) volně do okolí implantátu.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace