Jak vypadá MR přístroj?

Běžný MR přístroj je uzavřený válcovitý magnet. v němž  musí pacient klidně ležet podle typu vyšetření několik jednotek až desítek minut. Někteří pacienti se mohou cítit v přístroji uzavřeni, někdy se může dostavit pocit strachu z uzavřeného prostoru (klaustrofobie). Některé novější přístroje jsou sice otevřené, ale kvalita jimi získaného obrazu může kolísat. Protože tyto otevřené přístroje nedosahují kvality tunelovitých přístrojů, jsou v naší nemocnici pouze uzavřené MR systémy.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace