Jak je prováděno?

Pacient se uloží na speciální stůl, který s ním zajede do otvoru přístroje. V průběhu vyšetření slyší pacient hluk (připomínající až údery kladivem), který je způsoben zapínáním a vypínáním magnetických cívek. Je-li vyšetřováno dítě, mohou být ve vyšetřovně rodiče nebo doprovod. Vyšetření zpravidla trvá 15 až 45 minut, i když speciální vyšetření mohou být i delší, o čemž Vás budeme informovat. Pacient bude požádán, aby byl během měření v klidu a nepohyboval se, i když mezi jednotlivými sekvencemi jsou drobné pohyby možné. V některých případech může být při vyšetření použita kontrastní látka, která se aplikuje nitrožilně.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace