Mohu očekávat nějaké potíže po vyšetření na CT?

Klasické CT vyšetření nezanechává žádné stopy na těle.

Kontrastní látka je po nitrožilní aplikaci ihned vylučována ledvinami. Pacient by měl proto po vyšetření vypít nejméně litr vody, aby se ledviny rychleji kontrastní látky zbavily. 
Vypitá kontrastní látka na vyšetření břicha či malé pánve se nevstřebává, ve velmi vzácných případech může způsobit jednorázový průjem. V případě vyšetření CT enterografie pije pacient Mannitol, který následně odchází jako řídká stolice až průjem.

Alergické reakce jsou v současnosti vzácnější, přesto se mohou vyskytnout. Buď ihned po vyšetření, pomůže řešit obsluhující personál na CT, nebo opožděně. V takovém případě vyhledejte svého ošetřujícího lékaře.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace