Je CT vyšetření bezpečné?

Ano, CT vyšetření je bezpečné.

Protože však CT využívá rentgenových paprsků, je pacient v riziku expozice takovému rentgenovému - ionizujícímu záření, podobně jako u jiných RTG vyšetření. Proto se vždy snažíme zvažovat rozsah a charakter CT vyšetření a optimalizovat parametry pro konkrétního pacienta.

U mnoha CT vyšetření je nutná aplikace jodové kontrastní látky nitrožilně, u které je jisté riziko alergických reakcí. V případě již známé alergie na kontrastní látky případně obecně přítomnosti různých alergií u pacienta je nutné tuto skutečnost hlásit předem.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace