Jak jsou zpracovány výsledky vyšetření?

Vyšetřující lékař - radiolog po skončení vyšetření vyhodnotí pořízené obrázky. Často ještě provádí další dodatečné počítačové rekonstrukce a zpracování, což může trvat určitý čas (od několika minut do několika hodin podle typu vyšetření). Nedoporučujeme proto čekat hned na popis. 
Nález lékař poté zapíše do nemocničního informačního systému. Od okamžiku odeslání je nález i pořízené snímky k dispozici oprávněným osobám v rámci naší nemocnice. 
Pokud Vás posílá lékař z ambulance mimo nemocnici, bude tento nález Vašemu indikujícímu lékaři zaslán poštou. 
Vaše pořízené snímky si můžete nechat vypálit hned po vyšetření na CD. Kopie je zpoplatněna dle platného ceníku NNH. Pokud o CD dopředu požádá indikující lékař, je kopie provedena zdarma. Formulář žádosti ZDE.
Snímky je možné na vyžádání pacienta či indikujícího lékaře také zcela zdarma zaslat systémem ePACS do jiné nemocnice.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace