Co je to Flash mód?

CT přístroj umístěný v nemocnici Na Homolce umí vyšetřovat velké úseky lidského těla ve velmi krátkých akvizicích. Např. u vyšetření CT hrudníku trvá doba náběru 0,7-0,9s (tedy méně než jednu vteřinu). Obdobně CT hrudníku, břicha a malé pánve netrvá déle než 2,5s. Při takto rychlých vyšetřeních mizí pohybové artefakty ze všech orgánů a přitom takto pořízené CT snímky mají stále vysokou kvalitu. 
Dnes i pacienti, kteří mají obtíže se zadržením dechu, mohou být kvalitně bez problémů vyšetřeni a nemusí se obávat rozdýchání snímků. Flash mód zároveň snižuje radiační dávku o 20-30% proti běžnému vyšetření.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace