Co je to Duální energie?

Náš CT přístroj má dvě rentgenové lampy a dva nezávislé detektorové systémy. Umožňuje proto současně vyšetřovat zobrazovanou tkáň dvěma různými napětími na rentgenkách. Vzhledem k tomu, že různé tkáně mají různou schopnost absorbovat (pohlcovat) záření o odlišných energiích, lze při CT vyšetření s Duální energií rozlišovat samostatně kosti, jód v cévách případně další tkáně a struktury např. ledvinové konkrementy či dnavé tofy v okolí kloubů končetin. Právě podle získaných informací o složení konkrementů lze následně volit vhodnou terapii.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace