Naše služby

Bioptická vyšetření

  • Oddělení patologie provádí kompletní bioptický servis pro Nemocnici Na Homolce a pro některé mimonemocniční chirurgické, kožní, gastro-enterologické, urologické a gynekologické praxe včetně nezbytných imunohistochemických vyšetření.

Cytologická vyšetření

  • Cytologická laboratoř provádí vyšetřování gynekologických i negynekologických cytologií se zaměřením na onkologickou problematiku. Dvě hlavní oblasti představují cytologická vyšetření pro plicní oddělení (kartáčkové stěry, výplachy, BAL, transbronchiální punkční cytologie) a pro gastroenterologické oddělení (punkční materiál získaný při endoskopických vyšetřeních zejména slinivky břišní ale i jiných orgánů trávicí soustavy a kartáčkové stěry z oblasti zevních žlučových cest). Dále zajišťujeme cytologická vyšetření moči, tekutin z tělních dutin (pleurální výpotky, perikardiální výpotky, ascites) a kloubních pouzder, punkčních i otiskových cytologických preparátů z lézí prsu včetně sekretu z bradavky a preparátů z tenkojehlové punkční cytologie štítné žlázy. Po předchozí domluvě s klinikem jsme schopni zajistit i peroperační cytologické vyšetření. Provozní doba je 7,30–15,00 hod.

Konzultační vyšetření

  • Naše oddělení poskytuje konzultační vyšetření v oblasti neuropatologie se zaměřením na problematiku nádorů CNS.

Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace