Interna (INT)

Interní oddělení je základním kamenem všeobecného programu Nemocnice Na Homolce. Hlavním úkolem je komplexní péče o nemocné s vnitřními chorobami. Jedná se hlavně o prevenci, diagnostiku a léčbu pacientů s onemocněním trávicího traktu, dýchacího systému, endokrinního systému a s poruchami metabolismu a vnitřního prostředí.

Zajišťujeme komplexní diagnostiku a konzervativní léčbu ambulantním i hospitalizovaným pacientům. S tím souvisí maximální podpora činnosti ostatních hlavních oborů nemocnice. Naše oddělení zajišťuje pro akutně nemocné pacienty provoz akutní interní ambulance.

Interní oddělení - Nemocnice na Homolce

Interní oddělení nemocnice má čtyři základní části:

  • Ambulantní část
  • Lůžkové oddělení
  • Gastroenterologie
  • Centrum plicní endoskopie

Slovo primářky

Primářka Křížová představuje interní oddělení

MUDr. Karel Mareš, vedoucí lékař gastroenterologické ambulance, představuje, jaká vyšetření a terapeutické výkony se zde provádějí.

MUDr. Pavel Hrouda, vedoucí lékař centra plicní endoskopie, objasňuje, jaké vybavení a diagnostické metody mají lékaři na tomto pracovišti k dispozici.

Věděli jste, že endoskop je nástroj nejen diagnostický, ale i léčebný? Podívejte se na video, kde o terapeutické endoskopii hovoří náš gastroenterolog Petr Spáčil.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace