Všeobecná chirurgie

Oddělení Všeobecné chirurgie Nemocnice na Homolce se skládá z chirurgie, ortopedie a urologie. Vzhledem k zastoupení odborností našeho oddělení jsme schopni postavit multioborový tým a řešit i ty nejnáročnější chirurgické výkony.

Nemocnice na Homolce - Chirurgie

Nemocnice na Homolce - Chirurgie

O nás

Chirurgická léčba představuje řešení onemocnění dutiny břišní - tzn. chorob zažívacího traktu v celém jeho rozsahu ve smyslu operačního řešení funkčních, benigních i onkologických postižení.

Hrudní chirurgie - dále se na našem odd. provádí široké spektrum operačních výkonů v oblasti hrudníku a mezihrudí pro nenádorová i nádorová onemocnění a operační řešení posttraumatických stavů.

V oblasti krku se věnujeme operacím štítné žlazy, operaci průdušnice a tracheoezofagiálním píštělí. V oblasti hrudníku provádíme operace prsu, veškeré onemocnění plic a mezihrudí, operace jícnu a bránice. V oblasti dutiny břišní: kromě resekci jater a slinivky břišní, které operujeme v součinnosti s I. chirurgickou klinikou VFN se věnujeme celému spektru chirurgických výkonů. Od roku 2016, kdy byl uveden do provozu nový robotický systém provádíme operace tlustého střeva a plic tímto miniinvazivním způsobem. Zároveň je na našem oddělení rozvinutá laparoskopická operativa, která zahrnuje veškeré spektrum prováděných výkonů.


Naše služby

Provádíme komplexní chirurgické výkony.

  • chirurgie distálního jícnu, žaludku, jater, žlučníku, pankreatu, kolorektální chirurgie, operace štítné žlázy, plic, kýl, varixů, laparoskopické IPOM plastiky, mammologie a mnohé další
  • laparoskopické výkony (fundoplikace, resekce střev, kýly)
  • plně rozvinutá operační technika prolapsů a hemoroidů podle Longa
  • laparoskopická Collisova gastroplastika nitrobřišním přístupem při operaci refluxní choroby jícnu
  • důraz klademe na laparoskopické a robotické výkony nejnáročnějších typů

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace