Oddělení Všeobecné chirurgie

Primář: MUDr. Ronald Pospíšil

Chirurgická léčba: komplexní operační řešení onemocněné orgánů dutiny břišní - zažívacího traktu v celém jeho rozsahu - nenádorová i nádorová onemocnění v celém rozsahu zažívacího traktu, dále operace pro refluxní onemocnění jícnu a žaludku, operace pro hiatovou (brániční) kýlu, operační výkony v oblasti bariatrické chirurgie (chirurgická léčba morbidní obezity), moderní operační techniky řešení problematiky všech typů kýl, operace varixů, operace haemorrhoidů moderní stapplerovou technikou. Nenádorvá i nádorová onemocnění prsu včetně detekce sentinelové uzliny,

Většinu operačních výkonů v oblasti dutiny břišní provádíme miniinvazivní laparoskopickou technikou a některé vyvbrané výkony (operace pro nádorové onemocnění dolních partií zažívací trubice, operace v obalsti jícnu a žaludku a baritrické ýkony) i roboticky.

Hrudní chirurgie - na našem odd. provádmeí široké spektrum operačních výkonů v oblasti hrudníku a mezihrudí pro nenádorová i nádorová onemocnění, operační řešení posttraumatických stavů včetně stenóz průdušnice.

Při řešení této problematiky úzce spolupracujeme s 1. chirurgickou klinikou VFN Oddělení se specializuje na miniinvazivní přístupy jakožto celosvětově uznávaný moderní trend.

Ortopedická léčba zahrnuje totální náhrady velkých kloubů, ramena i kotníku včetně, artroskopické výkony a rekonstrukce vazivového aparátu kolene.

Horní končetina: řešení chronických bolestivých stavů ramene včetně rekonstrukcí rotátorové manžety a určitého typu kloubní áhrady. Úponová onemocnění lokte (tenisový, oštěpařský loket), chronická šlachová postižení v oblasti ruky

Dolní končetina: totální endoprotézy kyčle, kolene a hlezna, artroskopie kolene včetně rekonstrukce předního zkříženého vazu po jeho poranění, rekonstrukční výkony na dospělé noze včetně operačního řešení vbočeného a ztuhlého palce.

Poradna pro onemocnění tlustého střeva a konečníku

  • konzultace a indikace k operacím pro benigní a maligní onemocnění tlustého střeva (nádory, zánětlivé procesy)
  • zaměření na miniinvazivní operační přístup (laparoskopie, robotická chirurgie)
  • vyšetření a léčba onemocnění konečníku (hemeroidy, píštěle, prolapsy)

Implantujeme umělou kolenní chrupavku

Poraněnou kolenní chrupavku u mladších lidí nově nahrazujeme syntetickým implantátem. Aby se dal použít, musí být okolí chrupavky kvalitní, neopotřebované, v pořádku musejí být rovněž okolní vazy. Tento zákrok se tedy nedá použít pro léčbu kolena postiženého artrózou.

 Urologická léčba

provádíme základní i specilní diagnostiku a operativu dospělých nemocných v celém rozsahu oboru.
Superspecializací je oblast minimálně invazivní urologie (trausuretrální, ureteroskopické a perkutánní operativa) zejména v problematice složité urolitiazy, zúženin v oblasti horních močových cest. Dále laserové operace prostaty a litiazy, laparoskopické a retroperitoneoskopické operace a mikrochirurgické řešení varikokely.

RIRS (retrográdní intrarenální endoskopické perace) operace ultratenkými endoskopy spolu s použitím holmiového laseru

Endourologie: operace ledvin a močovodu rigidním a flexibilními endoskopy s použitím laseru, ultrazvuu nebo elektrokonetického drtiče kamenů

Robotické operace: nádory prostaty, ledvin, močového měchýře, rekonstrukce horních močových cest, operace uzlin a píštělí.

Z otevřených operací: nefrektomie, resekce ledvin, plastiky močové trubice.

Kontakty:

tel.: +420 257 273 020
e-mail: chir@homolka.cz


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367. Z preventivních důvodů, v souvislosti s možností šíření nákazy koronavirem platí v Nemocnici Na Homolce od 3. března 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace