Echokardiografická laboratoř

Vedoucí lékař:

MUDr. Tomáš Mráz, Ph.D.
Tel: +420 257 272 204
Fax: +420 257 273 297
Email: tomas.mraz@homolka.cz

ÚSEKOVÁ SESTRA:

Ivana Mertová

Sestry:

Otilie Jedličková

Jaroslava Strnadová

Kristýna Šiftová

Objednání:

Tel: +420 257 272 207

Kde nás najdete

Umístění: 2. patro Nemocnice Na Homolce
Barva výtahu: oranžový, bílý

Echokardiografické vyšetření

Echokardiografické vyšetření srdce neboli ultrazvukové vyšetření srdce slouží k zobrazení srdečních stěn a chlopní a k posouzení jejich funkce. Běžně je prováděno pomocí ultrazvukové sondy, která se přikládá na.povrch hrudníku do krajiny srdeční.

Echokardiografická laboratoř Kardiocentra Nemocnice Na Homolce vyšetřuje na přístrojích špičkové kvality a používá k hodnocení nejmodernější echokardiografické techniky.

Co je nutné vědět

Echokardiografické vyšetření nemá žádné vedlejší účinky a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu pacienta.

Jícnové echokardiografické vyšetření

Některé srdeční struktury se z pohledu přes hrudník buï nedostatečně zobrazují nebo nejsou vůbec hodnotitelné. V takovém případě je nutné provést jícnové echokardiografické vyšetření. Při něm je ultrazvuková sonda zaváděna ústní dutinou do jícnu.

Co je nutné vědět

Vyšetření se provádí po předchozím místním znecitlivění a celkovém zklidnění pacienta. K vyšetření je nutno přijít nalačno, aby se zabránilo eventuálnímu vdechnutí potravy. Bezprostředně po výkonu nesmí pacient řídit motorové vozidlo, vhodné je proto mít doprovod.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace