Echokardiografická laboratoř

Vedoucí lékař:

MUDr. Tomáš Mráz, Ph.D.
Tel: +420 257 272 204
Fax: +420 257 273 297
Email: tomas.mraz@homolka.cz

ÚSEKOVÁ SESTRA:

Ivana Mertová

Sestry:

Otilie Jedličková

Jaroslava Strnadová

Kristýna Šiftová

Objednání:

Tel: +420 257 272 207

Kde nás najdete

Umístění: 2. patro Nemocnice Na Homolce
Barva výtahu: oranžový, bílý

Echokardiografické vyšetření

Echokardiografické vyšetření srdce neboli ultrazvukové vyšetření srdce slouží k zobrazení srdečních stěn a chlopní a k posouzení jejich funkce. Běžně je prováděno pomocí ultrazvukové sondy, která se přikládá na.povrch hrudníku do krajiny srdeční.

Echokardiografická laboratoř Kardiocentra Nemocnice Na Homolce vyšetřuje na přístrojích špičkové kvality a používá k hodnocení nejmodernější echokardiografické techniky.

Co je nutné vědět

Echokardiografické vyšetření nemá žádné vedlejší účinky a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu pacienta.

Jícnové echokardiografické vyšetření

Některé srdeční struktury se z pohledu přes hrudník buï nedostatečně zobrazují nebo nejsou vůbec hodnotitelné. V takovém případě je nutné provést jícnové echokardiografické vyšetření. Při něm je ultrazvuková sonda zaváděna ústní dutinou do jícnu.

Co je nutné vědět

Vyšetření se provádí po předchozím místním znecitlivění a celkovém zklidnění pacienta. K vyšetření je nutno přijít nalačno, aby se zabránilo eventuálnímu vdechnutí potravy. Bezprostředně po výkonu nesmí pacient řídit motorové vozidlo, vhodné je proto mít doprovod.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace