Pacienti

  • Poskytujeme zdravotní péči ve všech oborech medicíny
  • Jsme specialisté na nemoci kardiovaskulární a nervové soustavy
  • Nabízíme nejmodernější diagnostické a léčebné postupy, z nichž některé jsou v České republice unikátní
  • Používáme rychlé a pro pacienta nejméně zatěžující postupy při určení nemoci a její léčbě
  • Naši odborníci jsou profesionálové ve svém oboru

Aktuality na Homolce

Všechny aktuality

Foto

Nová monografie z oboru kardiologie a intenzivní medicíny

Neinvazivní a invazivní MONITORACE HEMODYNAMIKY na jednotce intenzivní péče – to je název nové publikace, kterou sestavil prof. P. Ošťádal z kardiologického oddělení NNH a prof. R. Rokyta, z Kardiologické kliniky FN Plzeň s kolektivem autorů, kardiologů a intenzivistů z NNH a FN Plzeň (doc. J. Beneš, doc. M. Hromádka, dr. M. Janotka, dr. A. Krüger, dr. J. Naar a dr. D. Vondráková).

Více
Foto

Kardiologové apelují: „Nepodceňujte příznaky srdečního selhání!“

Podle České kardiologické společnosti v Evropě a v České republice dramaticky poklesl počet infarktů. Neznamená to, že by lidé infarkty neprodělali, jen z obavy z pandemie nevyhledali pomoc nebo nedorazili na preventivní prohlídky. Dlouhodobě špatná kontrola srdečního rytmu, tlaku, srdečního selhání či cholesterolu může dříve nebo později přivodit velmi vážné komplikace. Například včasná léčba vysokého tlaku snižuje riziko selhání srdce téměř o polovinu.

Více
Foto

Rekordních 1200 pacientů ošetřených gama nožem v roce 2020

I přes řadu provozních omezení v souvislosti s epidemií covid-19, nepřestáváme našim pacientům poskytovat tu nejlepší možnou péči. Na oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie jsme za rok 2020 ošetřili 1200 pacientů, což je ve 28 leté historii oddělení rekordní počet. Navíc v loňském roce jsme významně obnovili plánovací software „GammaPlan“ a rozšířili ho o modul „Lightning“.

Více
Foto

4. únor – Světový den boje proti rakovině

Letošní slogan „Jsem a budu“, který pro rok 2021 vyhlásila Unie pro mezinárodní kontrolu rakoviny (UICC), symbolicky připomíná, že vše se odvíjí od osobního přístupu k vlastnímu zdraví. Proto jsou tak důležité aktivní život, pozitivní myšlení a preventivní prohlídky.

Více
Foto

Kazuistiky našich arytmologů v živém vstupu

V neděli 31. ledna skončilo třídenní mezinárodní sympozium zaměřené na nejnovější poznatky o managementu léčby fibrilace síní – 26th Annual International AF Symposium. Virtuálního meetingu ze aktivně zúčastnila skupina našich arytmologů.

Více

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace