Pacienti

  • poskytujeme zdravotní péči ve všech medicínských oborech 
  • jsme specialisté na nemoci kardiovaskulárního a nervového systému 
  • nabízíme nejmodernější vyšetřovací metody a v České republice často jedinečné léčebné postupy
  • při stanovení diagnózy volíme rychlé a pro pacienta co nejméně zatěžující postupy 
  • naši odborníci mají nejvyšší kvalifikaci ve svém oboru 
 

Upozornění: Vážení pacienti, rádi bychom vás upozornili, že veškeré platby, které od vás požadujeme v souvislosti s poskytováním zdravotních služeb, je třeba uhradit výhradně v pokladnách nemocnice, a to na základě potvrzení o platbě, které vám v pokladnách vydáme. Platby z jiných míst, které by neproběhly v oficiálních pokladních místech, Nemocnice Na Homolce nemůže akceptovat. 

Aktuality na Homolce

Všechny aktuality

Foto

Začal 25. ročník kongresu o katetrizačních ablacích Prague Rhythm 2023

Prof. Petr Neužil, primář kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce, dnes společně s prof. Josefem Kautznerem, přednostou Kardiocentra Institut klinické a experimentální medicíny slavnostně zahájili již 25. ročník kongresu o katetrizačních ablacích Prague Rhythm 2023, který obě pracoviště společně pořádají.

Více
Foto

Rozhovor s neurochirurgem Janem Klenerem v Mladé frontě DNES

Kromě nádorů mozku jsou na vzestupu i chronické subdurální hematomy. „V příštích letech půjde o nejčastější neurochirurgické onemocnění,“ říká primář neurochirurgie pražské Nemocnice Na Homolce Jan Klener.
V rozhovoru vysvětluje, proč přibývá agresivních nádorů mozku i proč člověk, kterému praskne tepna, má jen poloviční šanci na přežití. Celý článek si můžete přečíst v Mladé frontě DNES, v rubrice zdraví.

Více
Foto

25 let od první hluboké mozkové stimulace

Letos je to přesně 25 let, co se uskutečnil v pražské Nemocnici Na Homolce první zákrok s využitím hluboké mozkové stimulace u pacienta s Parkinsonovou chorobou. Jednalo se o společnou práci centra, které tvoří Neurologická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a Oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie Nemocnice Na Homolce.  

Neurochirurgický zákrok dokáže pacientům se závažným nebo rychle se zhoršujícím vývojem projevy nemoci zmírnit nebo dokonce odstranit, a zlepšit tak pacientovi kvalitu života. 

Více
Foto

Arytmologové z Homolky na AF sympoziu v Bostonu

V americkém Bostonu skončilo v sobotu intenzivní třídenní AF symposium 2023, na kterém se potkala tisícovka lékařů a vědců z celého světa, aby se podělili o nejnovější poznatky v oblasti diagnostiky, a především léčby fibrilace síní, nejčastější srdeční arytmie. Pravidelně se této prestižní akce účastní i naši kardiologové z Homolky.

Více