Nekuřácká nemocnice

Nemocnice Na Homolce splňuje podmínky protikuřáckého zákona, který vešel v platnost k 31. 5. 2017. Již k 1. lednu 2017 zrušila nemocnice ve svých prostorách prodej veškerých tabákových výrobků a zařadila se tak mezi nemocnice, které se veřejně prezentují jako nekuřácké.

Chceme, aby naše nemocnice byla nejen místem léčby nemocí, ale i centrem ochrany zdraví pacientů a svých zaměstnanců. Kouření je nejvýznamnější odstranitelná příčina nemocnosti i úmrtnosti.

V naší nemocnici se v souladu s platnou legislativou nekouří od 16. 3. 1992 (pouze ve vyhrazených prostorech). Od 1. 1. 2017 plníme veškeré podmínky protikuřáckého zákona a řadíme se mezi nekuřácké nemocnice. V areálu nemocnice je v současné době povolené kouřit pouze na vyhrazeném místě ve 2. nadzemním podlaží.

Dne 31. května 2017 vstoupil v platnost tzv. protikuřácký zákon, zákon č. 379/2005 Sb.

Jak protikuřácký zákon reguluje provoz nemocnice:

  • V nemocnici se nesmějí prodávat tabákové výrobky ani elektronické cigarety ani výrobky, které by se jim podobaly.
  • Nesmí být umožněno kouření ve volně přístupných vnitřních prostorech a prostorech souvisejících s provozem s výjimkou stavebně odděleného prostoru určeného ke kouření (podobu kuřárny zákon přesně vymezuje).
  • Musí být zajištěn dohled, tzn. zakročení proti těm, kteří by případně zákaz kouření porušili.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace