Nemusíte snášet bolest

Milí pacienti, většina z nás se při pobytu v nemocnici strachuje, jak bude snášet bolest. Současná péče umožňuje do značné míry bolest odstranit nebo ji utišit na snesitelnou úroveň. Odstraňování a zmenšování bolesti tvoří důležitou součást účinné léčby Vašeho onemocnění. Základem úspěšné léčby bolesti je Vaše osobní vyjádření. Pokud nám o své bolesti řeknete, zlepšíte možnosti její léčby a umožníte nám nastavit léčbu tak, aby Vám přinesla opravdu úlevu.

Nemusíte mlčky trpět. Svěřte se nám s Vaší bolestí.
Řekněte nám co nejdříve, jaký druh bolesti máte a jak je intenzivní.
To je nejlepší způsob, jak Vám účinně pomoci. 

Mluvení o bolesti je velmi důležité pro zlepšení Vašeho zdravotního stavu, protože, kromě jiného, bolest může omezit Váš pohyb, vyčerpává tělesně i duševně a naruší Vaše zotavení během léčebného procesu. Nedostatečně léčená bolest může zvýšit riziko komplikací spojených s Vaší operací a následným zotavením.

Budeme se Vás ptát, jak silnou cítíte bolest. K určení jak závažná je Vaše bolest nám pomáhá takzvaná vizuální analogová škála, stupnice, podle které si Vy sami řeknete, jak silně cítíte svojí bolest. Stupnice má deset bodů a každý z nich je popsaný slovním doprovodem, popisem míry bolesti. Podívejte se do dolní části tohoto letáku. Dále budeme zjišťovat místo, začátek, dobu trvání bolesti a jakékoliv změny. Vaše určení míry bolesti, úlevy po podání léků a dalších pocitů s bolestí spojených nám umožní navrhovat léčbu bolesti, která bude odpovídat potřebám každého jednoho z Vás.

Prosíme informujte sestru nebo lékaře okamžitě, když ucítíte bolest!
Neváhejte se ptát, potřebujete-li další informace. 
Jsme tu, abychom Vám pomáhali.


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace