, rubrika Aktuality

Rekordních 1200 pacientů ošetřených gama nožem v roce 2020

I přes řadu provozních omezení v souvislosti s epidemií covid-19, nepřestáváme našim pacientům poskytovat tu nejlepší možnou péči. Na oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie jsme za rok 2020 ošetřili 1200 pacientů, což je ve 28 leté historii oddělení rekordní počet. Navíc v loňském roce jsme významně obnovili plánovací software „GammaPlan“ a rozšířili ho o modul „Lightning“.

Naše pracoviště se nejdříve podílelo na testování alfa verze tohoto softwaru a od srpna 2020 jsme ho jako jedno z prvních pracovišť na světě začali používat v klinické praxi. Tento plánovací software významným způsobem nejenom urychlil plánování výkonů, ale umožnil zkrátit dobu ozařování a zlepšit léčebné parametry.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace