, rubrika Aktuality

Protichřipková opatření

Nemocnice Na Homolce přijala opatření na ochranu pacientů a personálu před chřipkovou epidemií.

Návštěvy na lůžkových odděleních
Na všech lůžkových odděleních je možné navštěvovat pacienty v obvyklém režimu. Příchozí osoby s eventuálními příznaky akutní respirační infekce ale budou zdravotnickým personálem informovány o nevhodnosti jejich návštěvy, případně preventivně vybaveny ochrannými pomůckami (ústenkou), zejména na JIP. Důvodem tohoto zpřísněného režimu je možnost závažných důsledků případné virové respirační infekce pro nemocné.

Přeobjednání ambulantních pacientů
Žádáme pacienty, kteří jsou objednáni k plánovanému ambulantnímu ošetření (vyšetření) a objeví se u nich příznaky respiračního onemocnění, aby kontaktovali příslušnou ambulanci telefonicky a požádali o přeobjednání na jiný termín. Omezí se tím šíření chřipky.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace