, rubrika Aktuality

Protichřipková opatření

Nemocnice Na Homolce přijala opatření na ochranu pacientů a personálu před chřipkovou epidemií.

Návštěvy na lůžkových odděleních
Na všech lůžkových odděleních je možné navštěvovat pacienty v obvyklém režimu. Příchozí osoby s eventuálními příznaky akutní respirační infekce ale budou zdravotnickým personálem informovány o nevhodnosti jejich návštěvy, případně preventivně vybaveny ochrannými pomůckami (ústenkou), zejména na JIP. Důvodem tohoto zpřísněného režimu je možnost závažných důsledků případné virové respirační infekce pro nemocné.

Přeobjednání ambulantních pacientů
Žádáme pacienty, kteří jsou objednáni k plánovanému ambulantnímu ošetření (vyšetření) a objeví se u nich příznaky respiračního onemocnění, aby kontaktovali příslušnou ambulanci telefonicky a požádali o přeobjednání na jiný termín. Omezí se tím šíření chřipky.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace