, rubrika Aktuality

Před pěti lety byl poprvé na světě implantován bezdrátový kardiostimulátor. Na Homolce!

V těchto dnech slaví naši kardiologové pětileté výročí od unikátní operace, kterou provedli ve světové premiéře, tj. od první implantace bezdrátového kardiostimulátoru přímo do srdce (tzv. leadless cardiac pacemaker – LCP). V prosinci 2012 implantovali ve spolupráci s americkými lékaři tuto tehdejší novinku hned několika pacientům.

„Od té doby jsme v našem kardiocentru provedli už 187 implantací bezdrátových kardiostimulátorů, což je nejvíc na světě. Po celém světě bylo implantováno
cca 10 000 těchto přístrojů a technologie se dále vyvíjí,“
řekl k tomu primář naší kardiologie prof. MUDr. Petr Neužil, CSc.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace