, rubrika Aktuality

Nový endosonograf – dárek od Nadace ČEZ

Naše interna získala nový, moderní endosonografický přístroj s diagnostoickým kanálem pro gastroenterologická vyšetření. Příspěvek jeden milion korun na jeho pořízení poskytla nemocnici Nadace ČEZ.

„Děkuji Nadaci ČEZ za příspěvek na pořízení tohoto přístroje, který je pro naši gastroenterologii velmi přínosný. Tubus nového endosonografu je tenčí, ohebnější a lépe se s ním vyšetřuje v obtížněji přístupných místech. Díky těmto vlastnostem bude sloužit k primárně diagnostickým účelům, zatímco starší přístroj s terapeutickým (širším) kanálem budeme nadále používat k léčebným zákrokům,“ řekla k tomu primářka interního oddělení MUDr. Viera Křížová.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace