, rubrika Aktuality

Kapitola prof. Petra Štádlera v knize Robotic Surgery

V květnu publikovalo nakladatelství Springer Nature Switzerland monografii Robotic Surgery, do které svou kapitolou přispěl i prof. MUDr. Petr Štádler, primář oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce. Jedná se o druhé kompletně zrevidované vydání průkopnické knihy o robotické chirurgii, která představovala vůbec první ucelený příspěvek k dané problematice.

Kniha nabízí hloubkový pohled na chirurgickou robotiku a vyspělé technologie, které dosahují cílů tradiční chirurgie co nejméně invazivním způsobem. Odborníci z jednotlivých oborů se v každé kapitole zaměřují na základní principy robotické chirurgie a nabízejí vodítko pro klinickou aplikaci, která se opírá o dlouhodobé výsledky. Robotika představuje triumf chirurgické technologie. Rozhodujícím faktorem jejího úspěchu je bezpochyby bezpečnost pacienta.


V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace