, rubrika Aktuality

Kazuistiky našich arytmologů v živém vstupu

V neděli 31. ledna skončilo třídenní mezinárodní sympozium zaměřené na nejnovější poznatky o managementu léčby fibrilace síní – 26th Annual International AF Symposium. Virtuálního meetingu ze aktivně zúčastnila skupina našich arytmologů.

Primář kardiologie NNH prof. Petr Neužil spolu se svým americkým protějškem prof. Vivekem Reddym z nemocnice Mount Sinai v New Yorku prezentoval na půdě elektrofyziologických sálů naší nemocnice tři různé výkony. Šlo o dvě kazuistiky intervenčních katetrizačních zákroků – katetrizační uzávěry ouška levé síně u nemocných ve vysokém riziku tromboembolické choroby pomocí zcela nového 4D intrakardiálního ultrazvukového katetru. Největší pozornost ale upoutaly „živé“ ukázky dvou hlavních systémů k použití nového typu energie k provádění katetrizačních ablací s využitím elektroporace , tedy pulsního pole. Byly předvedeny v živém vstupu a vzbudily zaslouženou pozornost více než 6800 registrovaných kardiologů.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace