, rubrika Aktuality

Ještě bezpečnější operace krčních tepen

Operace krčních tepen patří mezi nejčastější cévní operace, které mají snížit riziko cévní mozkové příhody. Komplexní cerebrovaskulární centrum Nemocnice Na Homolce se již tři roky podílí na projektu, jehož cílem je ještě více zvýšit bezpečnost těchto operací pomocí ultrazvuku.

Primář neurologického oddělení a zároveň vedoucí cerebrovaskulárního centra MUDr. Martin Kovář vysvětluje, že ultrazvuk má potenciál rozpustit během operace drobné krevní sraženiny, a snížit tak postižení mozku. Zároveň se ukazuje, že ultrazvukové vlnění může mít preventivní vliv na paměť a kognitivní funkce. Jejich diagnostiku v rámci projektu provádí neuropsycholožka NNH doc. PhDr. Lenka Krámská, Ph.D.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace