, rubrika Aktuality

Dostali jsme dotaci na modernizaci hyperbarické komory

Hyperbarická komora je v Nemocnici Na Homolce součástí oddělení ARO a jako jediná v Praze je k dispozici 24 hodin denně pro potřeby Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy. Hyperbarická oxygenoterapie je léčebná metoda spočívající v inhalačním podávání kyslíku za podmínek zvýšeného atmosférického tlaku.

Jednou z indikací pro použití hyperbarické komory je otrava oxidem uhelnatým. Tyto otravy jsou relativně časté v období podzim–zima, tj. v topné sezóně, kdy jsou v provozu různá topení, kotle nebo karmy pro vytápění a ohřev vody.  Každoročně jsou s touto indikací na Homolce ošetřeny desítky osob. Léčba v hyperbarické komoře pomáhá také pacientům s neprůchodností tepen v končetinách.

„Děkujeme Magistrátu hl. města Prahy za dotaci na technologické zdokonalení hyperbarické komory, která v naší nemocnici zachraňuje lidské životy. Díky dotaci se výrazně zkvalitní sledování pacienta při léčbě uvnitř komory,“ říká ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace