, rubrika Aktuality

Dostali jsme dotaci na modernizaci hyperbarické komory

Hyperbarická komora je v Nemocnici Na Homolce součástí oddělení ARO a jako jediná v Praze je k dispozici 24 hodin denně pro potřeby Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy. Hyperbarická oxygenoterapie je léčebná metoda spočívající v inhalačním podávání kyslíku za podmínek zvýšeného atmosférického tlaku.

Jednou z indikací pro použití hyperbarické komory je otrava oxidem uhelnatým. Tyto otravy jsou relativně časté v období podzim–zima, tj. v topné sezóně, kdy jsou v provozu různá topení, kotle nebo karmy pro vytápění a ohřev vody.  Každoročně jsou s touto indikací na Homolce ošetřeny desítky osob. Léčba v hyperbarické komoře pomáhá také pacientům s neprůchodností tepen v končetinách.

„Děkujeme Magistrátu hl. města Prahy za dotaci na technologické zdokonalení hyperbarické komory, která v naší nemocnici zachraňuje lidské životy. Díky dotaci se výrazně zkvalitní sledování pacienta při léčbě uvnitř komory,“ říká ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace