V průběhu aktualizace může dojít k částečným omezením dostupnosti informací na webových stránkách naší nemocnice. Děkujeme za pochopení, tým NNH.

Informace UA / Інформація UA

Informace pro občany Ukrajiny

Vážená paní, vážený pane,

kompletní informace k poskytování zdravotní péče dle druhu pobytu v ČR naleznete na Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb – Ministerstvo zdravotnictví (mzcr.cz)).

S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221 – volba č. 8. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.

Pokud potřebujete poskytnout akutní zdravotní péči, můžete přijít do nemocnice bez objednání. Na specializovaná vyšetření je potřeba se předem ve všední dny objednat.

V případě, že potřebujete navázat na péči, která Vám byla poskytována na Ukrajině, prosím připravte si dostupnou zdravotní dokumentaci (pokud je to ve vašich silách, usnadněte proces tím, že bude dokumentace přeložena do českého jazyka) a vyřiďte si zatím zdravotní pojištění.

Pokud potřebujete informaci o možnosti poskytnutí zdravotní péče v Nemocnici Na Homolce, můžete nás kontaktovat na tel. +420 257 272 144, +420 257 272 145 v pondělí–čtvrtek 7.00–16.30, pátek 7.00–15.30, případně emailem info.foreigners@homolka.cz.

 

Інформація для громадян України

Шановна пані, шановний пане,      

Повну інформацію про надання медичної допомоги за типом перебування в Чехії можна знайти на сторінці Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb – Ministerstvo zdravotnictví (mzcr.cz))

Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 8. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Якщо вам необхідно надати невідкладну медичну допомогу, ви можете прийти в лікарню без попереднього запису. На спеціальні обстеження потрібно реєструватись заздалегідь в будні дні.

У разі, якщо вам необхідно продовжити лікування, надане вам в Україні, будь ласка, підготуйте доступну медичну документацію (якщо ви маєте можливість перекладіть документацію на чеську мову - цим ви полегшите процес) також не забудьте про оформлення медичного страхового полісу.

Якщо вам потрібна інформація про можливість надання медичної допомоги в університетській лікарні в Лікарня На Гомолце, ви можете зв'язатися з нами за телефоном +420 257 272 144, +420 257 272 145 З понеділка по четвер, П’ятницяабо надсилайте запити на електронну пошту info.foreigners@homolka.cz.