, rubrika Aktuality

Mezinárodní neuropsychologický kongres

Do Prahy se v těchto dnech sjíždějí neuropsychologové z celého světa, aby se zde zúčastnili prestižní konference nazvané Bridging Science and Humanity. Tento odborný, tzv. mid-year meeting pořádá International Neuropsychological Society poprvé (od svého založení v roce 1967) v ČR. Spolupořadatelem je Česká neuropsychologická společnost, jejíž předsedkyní je vedoucí oddělení klinické psychologie Nemocnice Na Homolce doc. PhDr. Lenka Krámská, Ph.D.

„Téma konference Bridging Science and Humanity bylo inspirováno pražskou architektonickou jedinečností: mosty překlenujícími nejen jednotlivé břehy řeky Vltavy, ale také, metaforicky vyjádřeno, rozmanité kultury, jazyky, politické a ekonomické systémy. Velmi bychom si přáli, aby toto téma ve spojení s geniem loci města pražského inspirovalo odborníky a odbornou veřejnost z celého světa vyrovnávat se s novými výzvami, kterým dnes neuropsychologie čelí,“ řekla docentka Krámská.

Na kongres, který se koná ve dnech 18.–20. července v Kongresovém centru Praha, se zaregistrovalo 600 delegátů z celého světa. Záštitu nad ním převzal za Nemocnici Na Homolce ředitel Dr. Ing. Ivan Oliva a také instituce, jako je Ministerstvo zdravotnictví, Univerzita Karlova, hlavní město Praha aj.

Více informací na adrese: http://www.ins2018.org/