Koronavir Covid-19

Důležité informace ke stažení:

 

Důležité kontakty:

Linky Státního zdravotního ústavu:

  • +420 724 810 106
  • +420 725 191 367
  • +420 725 191 370

Webové stránky Ministerstva zdravotnictví:

  • Linka 1221

Webové stránky Státního zdravotního ústavu:

14. 5. 2021

Od pondělí 17. května jsou povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů

 

Od 17. 5. 2021 budou v NNH povoleny návštěvy pacientů denně (vždy od 15:00 do 18:00 hod včetně víkendu) za těchto podmínek:

1) musí být vyplněn dotazník 

     -  návštěva se musí prokázat:

        a) negativním PCR testem, který není starší než 48 hodin

        b) negativním antigenním testem, který není starší než 24 hodin (antigenní testy se na odděleních neprovádějí)

        c) potvrzením od praktického lékaře, že jste prodělal onemocnění COVID-19 (návštěva je možná 90 dní od první detekce)

        d) certifikátem o vakcinaci (návštěva je možná nejdříve za 14 dní po dokončené vakcinaci) 

2) návštěva musí mít dýchací cesty chráněny respirátorem FFP2, KN 95  bez výdechového ventilu (účinnost filtrace minimálně 94 %) 

     - lze zakoupit ve výdejním automatu 

3) před vstupem na JIP a ARO je třeba zakoupit jednorázový empír ve výdejním automatu 

     - vstup 5. patro, vstup 1. patro u jídelny

     - cena 50,- Kč

18. 9. 2020

Zákaz návštěv

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

1. 6. 2020

Od pondělí 1. června jsou povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy icon zde.

6. 5. 2020

Běžný provoz obnoven 

Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

19. 4. 2020

Postupně obnovujeme běžný režim

Vzhledem k dosavadnímu příznivému vývoji pandemie se z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví začínáme vracet k běžnému režimu. Od 20. dubna postupně rozjíždíme vybrané plánované operační výkony i běžnou ambulantní péči. Jedná se o postupný proces, který by měl být v souladu s kontrolovaným rozvolňováním restriktivních opatření.

„Cítíme odpovědnost postarat se o všechny naše pacienty, protože si uvědomujeme, že COVID pandemie neodstranila ostatní zdravotní problémy. Proto chceme nemocnici co nejdříve dostat do běžného režimu, ale samozřejmě cestou postupných a promyšlených kroků,“ řekl ředitel nemocnice Petr Polouček.

Některá protiepidemiologická opatření a omezení, jako je zákaz návštěv na lůžkových odděleních nebo vstup do nemocnice přes tzv. filtr, zůstanou z důvodu dodržení maximální bezpečnosti zachována. Při příjmu k hospitalizaci budou všichni pacienti testováni na přítomnost koronaviru jako doposud.

Nadále bude probíhat také třídění pacientů při příchodu do nemocnice, měření teploty a dotazníkové šetření. Pacientům a ostatním návštěvníkům nemocnice bude zatím stále zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami.

Do ambulancí budeme objednávat pacienty tak, aby se jich najednou nesešlo v čekárnách nadměrné množství a bylo tak možné nastavit takový režim, který umožní čekat na vyšetření s dodržením předepsaných vzdáleností. V indikovaných případech bude využíván telefonický kontakt a předepisování léků formou e-receptu.

V celé nemocnici bude trvale maximální pozornost věnována dodržování předepsaných hygienických opatření, tj. nošení roušek, hygieně rukou a fyzické distanci mezi osobami. Další kroky v uvolňování režimových opatření budou realizovány podle vývoje epidemiologické situace v ČR.

„Na prvním místě je pro nás zajištění maximální ochrany zdraví pacientů a personálu, takže budeme postupovat s maximální obezřetností. Nechceme nic unáhlit. Situaci budeme průběžně vyhodnocovat a operativně řešit,“ dodal Petr Polouček.

18. 3. 2020

Homolka zajistí pro léčbu pacientů s Covid-19 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii

Po včerejším intenzivním jednání s Ministerstvem zdravotnictví a s vedením Fakultní nemocnice v Motole oznámil dnes ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček, že Homolka zajistí pro léčbu pacientů s Covid-19 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii.

„Naším cílem je zajistit péči jak pacientům s Covid-19, tak i ostatním akutním pacientům, s jinými vážnými onemocněními,“ řekl ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček. Nadále jedeme na Homolce v omezeném režimu, který jsme vzhledem k epidemiologické situaci a nařízení Ministerstva zdravotnictví v naší nemocnici nastavili již 16. 3. 2020. Omezili jsme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření a všechna oddělení v tomto nastaveném režimu aktuálně fungují,“ dodal Polouček.

Nemocnice Na Homolce společně s Fakultní nemocnicí v Motole vyčlení pro léčbu pacientů s Covid-19 celkem 90 lůžek. Homolka bude mít v řádu dnů pro akutní pacienty připravených 8 ventilovaných lůžek na ARO a další lůžka budou v případ potřeby zřízena na ostatních odděleních. Celkem bude Homolka schopna zajistit 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii.

16. 3. 2020

Provoz Nemocnice Na Homolce v nouzovém režimu koronavirové infekce

Omezujeme operační výkony i ambulantní vyšetření. Z důvodu současné epidemiologické situace zavádí Nemocnice Na Homolce nouzový provoz, a to od úterý 17. 3. 2020 do odvolání:

  • Omezují se neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.
  • Pacienty, kteří mají ve výše uvedeném termínu absolvovat plánovanou kontrolu, žádáme, aby ji zrušili a přeobjednali se.
  • Pacientům s akutním onemocněním nebo onemocněním, jehož odklad by v horizontu dvou týdnů mohl vést k poškození jejich zdraví, se omezení netýká.
  • Vystavování receptů probíhá formou e-receptu. Další možností (v nevyhnutelném případě) je požádat telefonicky o zaslání receptu poštou.

Bližší informace obdržíte na sekretariátu příslušného pracoviště nemocnice – volejte v pracovní dny od 8.00 do 14.30 hodin. Pokud nemáte akutní problém, návštěvu nemocnice odložte! Jde nám především o ochranu vašeho zdraví.

09. 3. 2020

Vstup do jídelny pouze pro zaměstnance nemocnice

V souvislosti s vývojem celosvětové epidemie koronaviru COVID 19 zavádíme od 10. 3. další opatření.

Od 10. 3. do odvolání mají přístup do jídelny, obchůdku s potravinami a kavárny v 1. patře pouze zaměstnanci Nemocnice Na Homolce a zaměstnanci společností sídlících v budově NNH(ÚJV Řež, B. Braun, HPC, Program H plus, R.centrum Homolka, ČLK, Stomatochirurgické centrum Podstata – Hudler) po předložení zaměstnanecké kartičky.

05. 3. 2020

Opatření proti šíření COVID-19

Prosíme pacienty, aby vzali na vědomí, že Nemocnice Na Homolce není zaměřena na léčbu infekčních onemocnění. Neobracejte se proto prosím na naše zdravotníky v případě podezření na nákazu novým typem koronaviru. Naším úkolem je zabránit šíření infekce v nemocnici a chránit tak jednak pacienty, jejichž imunitní systém je oslaben, například po operaci, a jednak personál, který o ně pečuje.

Žádáme pacienty, kteří se chystají navštívit naši nemocnici, aby dodržovali následující pokyny:

  • Pokud máte příznaky respiračního onemocnění (kašel, horečku, dušnost, bolesti na hrudi) a současně jste pobývali v některé z vyhlášených rizikových oblastí, svou návštěvu nemocnice odložte. Jste-li už objednáni, přeobjednejte se prosím.
  • Pokud nemáte příznaky respiračního onemocnění, ale byli jste v předchozích 14 dnech v rizikových oblastech, nejprve konzultujte svou situaci a vhodnost návštěvy naší nemocnice s pracovníky příslušné krajské hygienické stanice – v Praze to jsou pobočky Hygienické stanice Hlavního města Prahy (www.hygpraha.cz).

Primárně místo cesty do nemocnice volejte na speciální infolinky Státního zdravotního ústavu: 724 810 106, 725 191 367 (v provozu denně od 9 do 21 hodin nebo na tísňovou linku 112.

Zároveň v rámci preventivních opatření zavedla nemocnice od 3. března do odvolání zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních.

Aktuální informace najdete na webu Státního zdravotního ústavu (www.szu.cz), Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz) a krajských hygienických stanic.

Děkujeme, že chráníte sebe i všechny ve vašem okolí!


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace