Koronavir Covid-19

Důležité informace ke stažení:

 

Důležité kontakty:

Linky Státního zdravotního ústavu:

  • +420 724 810 106
  • +420 725 191 367
  • +420 725 191 370

Webové stránky Ministerstva zdravotnictví:

Webové stránky Státního zdravotního ústavu:

18. 03. 2020

Homolka zajistí pro léčbu pacientů s Covid-19 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii

Po včerejším intenzivním jednání s Ministerstvem zdravotnictví a s vedením Fakultní nemocnice v Motole oznámil dnes ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček, že Homolka zajistí pro léčbu pacientů s Covid-19 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii.

„Naším cílem je zajistit péči jak pacientům s Covid-19, tak i ostatním akutním pacientům, s jinými vážnými onemocněními,“ řekl ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček. Nadále jedeme na Homolce v omezeném režimu, který jsme vzhledem k epidemiologické situaci a nařízení Ministerstva zdravotnictví v naší nemocnici nastavili již 16. 3. 2020. Omezili jsme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření a všechna oddělení v tomto nastaveném režimu aktuálně fungují,“ dodal Polouček.

Nemocnice Na Homolce společně s Fakultní nemocnicí v Motole vyčlení pro léčbu pacientů s Covid-19 celkem 90 lůžek. Homolka bude mít v řádu dnů pro akutní pacienty připravených 8 ventilovaných lůžek na ARO a další lůžka budou v případ potřeby zřízena na ostatních odděleních. Celkem bude Homolka schopna zajistit 10 ventilovaných lůžek a 20 lůžek pro oxygenoterapii.

16. 03. 2020

Provoz Nemocnice Na Homolce v nouzovém režimu koronavirové infekce

Omezujeme operační výkony i ambulantní vyšetření. Z důvodu současné epidemiologické situace zavádí Nemocnice Na Homolce nouzový provoz, a to od úterý 17. 3. 2020 do odvolání:

  • Omezují se neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.
  • Pacienty, kteří mají ve výše uvedeném termínu absolvovat plánovanou kontrolu, žádáme, aby ji zrušili a přeobjednali se.
  • Pacientům s akutním onemocněním nebo onemocněním, jehož odklad by v horizontu dvou týdnů mohl vést k poškození jejich zdraví, se omezení netýká.
  • Vystavování receptů probíhá formou e-receptu. Další možností (v nevyhnutelném případě) je požádat telefonicky o zaslání receptu poštou.

Bližší informace obdržíte na sekretariátu příslušného pracoviště nemocnice – volejte v pracovní dny od 8.00 do 14.30 hodin. Pokud nemáte akutní problém, návštěvu nemocnice odložte! Jde nám především o ochranu vašeho zdraví.

09. 03. 2020

Vstup do jídelny pouze pro zaměstnance nemocnice

V souvislosti s vývojem celosvětové epidemie koronaviru COVID 19 zavádíme od 10. 3. další opatření.

Od 10. 3. do odvolání mají přístup do jídelny, obchůdku s potravinami a kavárny v 1. patře pouze zaměstnanci Nemocnice Na Homolce a zaměstnanci společností sídlících v budově NNH(ÚJV Řež, B. Braun, HPC, Program H plus, R.centrum Homolka, ČLK, Stomatochirurgické centrum Podstata – Hudler) po předložení zaměstnanecké kartičky.

05. 03. 2020

Opatření proti šíření COVID-19

Prosíme pacienty, aby vzali na vědomí, že Nemocnice Na Homolce není zaměřena na léčbu infekčních onemocnění. Neobracejte se proto prosím na naše zdravotníky v případě podezření na nákazu novým typem koronaviru. Naším úkolem je zabránit šíření infekce v nemocnici a chránit tak jednak pacienty, jejichž imunitní systém je oslaben, například po operaci, a jednak personál, který o ně pečuje.

Žádáme pacienty, kteří se chystají navštívit naši nemocnici, aby dodržovali následující pokyny:

  • Pokud máte příznaky respiračního onemocnění (kašel, horečku, dušnost, bolesti na hrudi) a současně jste pobývali v některé z vyhlášených rizikových oblastí, svou návštěvu nemocnice odložte. Jste-li už objednáni, přeobjednejte se prosím.
  • Pokud nemáte příznaky respiračního onemocnění, ale byli jste v předchozích 14 dnech v rizikových oblastech, nejprve konzultujte svou situaci a vhodnost návštěvy naší nemocnice s pracovníky příslušné krajské hygienické stanice – v Praze to jsou pobočky Hygienické stanice Hlavního města Prahy (www.hygpraha.cz).

Primárně místo cesty do nemocnice volejte na speciální infolinky Státního zdravotního ústavu: 724 810 106, 725 191 367 (v provozu denně od 9 do 21 hodin nebo na tísňovou linku 112.

Zároveň v rámci preventivních opatření zavedla nemocnice od 3. března do odvolání zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních.

Aktuální informace najdete na webu Státního zdravotního ústavu (www.szu.cz), Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz) a krajských hygienických stanic.

Děkujeme, že chráníte sebe i všechny ve vašem okolí!


Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace