Objednávka na mamografický screening

Pro ženy od 45.roku věku ve dvouletém intervalu(hradí zdravotní pojišťovna).

Na vyšetření je nutná žádanka od gynekologa či praktického lékaře!

Bez žádanky je možno vyšetřit ženy, které přicházejí mimo preventivní interval, nejdříve po 1 roce od předešlé mamografie a dále ženy od 40.-45. roku věku, které si vyšetření uhradí přímo.

Klientky nesplňující tato kritéria, objednávejte se telefonicky na čísle 800 664 734, nebo osobně v recepci mamografie v 4p. (zelený výtah)

Vyplňte tabulku, následující údaje jsou neveřejné

 
 

(Pokud ne, zaregistrujte se v 5. patře v centrální kartotéce.)

 
 
 
 
 
 

Informace o zpracování osobních ůdajů >>

Vyhraďte si pro návštěvu na našem pracovišti čas. Vyšetření se skládá ze samotného zhotovení mamografie, popisu snímku, seznámení paceintky s výsledkem a navržením případného dovyšetření v případě či sporného nálezu (ultrazvuk či další projekce budou provedeny týž den).

Nález dostanete do rukou pro svého lékaře a budete seznámena s nejlepším dalším postupem vašeho vyšetřování.

Další informace

Nedílnou součástí registrace ke screeningové mamografii je kromě odeslání tohoto elektronického formuláře ještě vyplnění tištěného dotazníku a souhlasu s poskytnutím osobních údajů pro účely korespondence. Máte- li možnost, vytiskněte a vyplňte prosím tento dotazník a doneste jej s sebou k vyšetření, urychlíte tím odbavení v mamografické recepci.

Dotazník k mamografickému screeningu

Souhlas s poskytnutím osobních údajů pro účely korespondence

Je velmi vhodné podstupovat vyšetření prsu pravidelně na jednom pracovišti. Lékař, který snímky hodnotí, může porovnávat starší a nové snímky mezi sebou. Má-li žena provedeno pokaždé vyšetření někde jinde, mohou lékařům uniknout jemné rozdíly v mamoobrazech a tím i viditelné známky malého nádoru v prsu.

Doneste si proto svoji minulou dokumentaci z jiného pracoviště ( snímky, CD) s sebou.

Formulář pro vydání vaší dokumentace z jiného pracoviště

Mimo preventivní program může být vyšetření provedeno nejdříve 1 rok od minulého vyšetření a dále i pro ženy ve věku starší 40ti let. Toto vyšetření si žena hradí sama, je však nutné míti vystavenou žádanku od lékaře.

Pro kvalitní provedení a vyhodnocení vyšetření je nepoužívejte v den vyšetření tělová mléka, deodoranty a antiperspiranty v oblasti dekoltu, prsou a podpaží.

Více informací ohledně mamografií můžete najít na serveru www.mamo.cz


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace