Seznam předoperačních vyšetření

Před operací u indikovaného pacienta se provádí předoperační vyšetření. Je třeba je začít co nejdříve po rozhodnutí o kardiochirurgické operaci. Z našich zkušeností vyplývá, že velmi často se řeší zubní nálezy a nálezy v ORL oblasti. Správným postupem je provést všechna předoperační vyšetření bez ohledu na termín operace. V případě, že je vše v pořádku, opakujeme si ihned při přijetí pacient na lůžko to nejdůležitější.

 1. Krevní obraz a diferenciál
 2. aPTT, INR, AT antitrombin III
 3. Na, K, Cl, P, Ca, urea, kreat, ALB, chol., TG, glykémie, bilirubin, GMT, ALP, AST, ALT
 4. TSH, fT4
 5. moč+sediment chemicky
 6. RTG S+P
 7. RTG VDN
 8. USG karotid
 9. USG břicha
 10. ORL vyšetření
 11. zubní vyšetření
 12. výtěr z nosu
 13. výtěr z  krku
 14. gynekologické vyšetření u žen včetně výtěru z pochvy
 15. u pacientů sledovaných na urologii urologické vyšetření

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace