Miniinvazivní operace srdce

Některé operace srdce lze provádět i z méně invazivních přístupů. Jedná se hlavně o defekty mezisíňové přepážky, vady dvojcípé a trojcípé chlopně a již výše zmíněné přišití elektrod na povrch srdce. U části nemocných s těmito srdečními vadami lze operaci provést torakoskopicky z několika malých řezů na straně hrudníku.
U určitých typů postižení lze operovat i pomocí robotického systému, kdy chirurg ovládá pohyby speciálních nástrojů pomocí  dálkově ovládaných manipulátorů a operované místo sleduje pomocí kamery.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 224 972 222. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace