Miniinvazivní operace srdce

Některé operace srdce lze provádět i z méně invazivních přístupů. Jedná se hlavně o defekty mezisíňové přepážky, vady dvojcípé a trojcípé chlopně a již výše zmíněné přišití elektrod na povrch srdce. U části nemocných s těmito srdečními vadami lze operaci provést torakoskopicky z několika malých řezů na straně hrudníku.
U určitých typů postižení lze operovat i pomocí robotického systému, kdy chirurg ovládá pohyby speciálních nástrojů pomocí  dálkově ovládaných manipulátorů a operované místo sleduje pomocí kamery.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace