Endarterektomie karotid

Současně s operacemi srdce lze provádět i operace jiných cév, nejčastěji při zúžení vnitřních krkavic, které přivádějí krev do mozku. Při jejich uzavření hrozí vznik cévní mozkové příhody – mozkové mrtvice. V zúženém místě se odstraňuje vnitřní vrstva zúžené cévy – endarterium, proto operaci nazýváme endarterektomie. Provádí se současně s operací na srdci z krátkého řezu po straně krku.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace