Informace pro pacienty

Akceptujeme k vyšetření a posouzení chlopenních vad i pacienty bez doporučení ambulantního lékaře. Požadujeme však předchozí vyšetření pacienta ambulantním kardiologem a v případě patologického nálezu potenciálně vhodného k operačnímu řešení si pacienta pozveme ke klinickému a echokardiografikému vyšetření.

Lékařskou zprávu nebo obrazovou dokumentaci lze poslat na e-mail: kch.ambulance@homolka.cz.

Do předmětu prosím napište POSOUZENÍ a připojte telefonní číslo.

Lékař v naší ambulanci v co nejkratší době zhodnotí dle dokumentace nález a osobně se Vám telefonicky ozve a dohodne s Vámi ambulantní kontrolu.

Objednat se lze i telefonicky a zprávu od ambulantního kardiologa zaslat poštou nebo emailem.

Akceptujeme nemocné všech pojišťoven Česka, nemocné Slovenska (v případě, že se na Slovensku operace neprovádí, pak ji hradí slovenská pojišťovna), i samoplátce z jiných zemí.

Nejčastější posloupnost vyšetření pacienta před kardiochirurgickým výkonem:

  1. Vyšetření pacienta v ambulanci chlopenních vad, vysvětlení problematiky
  2. V případě potřeby dalších vyšetření, například koronarografie, pacient dostane termín
  3. Poté je stav pacienta v rámci týmu Kardiocentra předveden na Indikačním kardiochirurgickém semináři. V případě indikace ke kardiochirurgické operaci pacient či jeho ošetřující lékař odešlou předoperační vyšetření na adresu Nemocnice Na Homolce, Indikační ambulance KCH, Roentgennova 2, Praha 5, 150 30 nebo na emailovou adresu indikacni.ambulance@homolka.cz. Následně je pacient vyzván sekretariátem přednosty Kardiocentra k operaci. 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace