Informace pro pacienty

Akceptujeme k vyšetření a posouzení chlopenních vad i pacienty bez doporučení ambulantního lékaře. Požadujeme však předchozí vyšetření pacienta ambulantním kardiologem a v případě patologického nálezu potenciálně vhodného k operačnímu řešení si pacienta pozveme ke klinickému a echokardiografikému vyšetření.

Lékařskou zprávu nebo obrazovou dokumentaci lze poslat na E-mail: indikacni.ambulance@homolka.cz.

Do předmětu prosím napište POSOUZENÍ a připojte telefonní číslo.

Lékař v naší ambulanci v co nejkratší době zhodnotí dle dokumentace nález a osobně se Vám telefonicky ozve a dohodne s Vámi ambulantní kontrolu.

Objednat se lze i telefonicky a zprávu od ambulantního kardiologa zaslat poštou nebo FAXem.

Tel.:   +420 257 273 086

FAX.:  +420 257 272 016 

Akceptujeme nemocné všech pojišťoven Česka, nemocné Slovenska (v případě, že se na Slovensku operace neprování, pak ji hradí slovenská pojišťovna), i samoplátce z jiných zemí.

Nejčastější posloupnost vyšetření pacienta před kardiochirurgickým výkonem:

  1. Vyšetření pacienta v ambulanci chlopenních vad, vysvětlení problematiky, pacient obdrží seznam předoperačních vyšetření
  2. Doplnění  předoperačních vyšetření, například koronarografie, pacient dostane termín nástupu k hospitalizaci
  3. Poté je stav pacient v rámci teamu Kardiocentra předveden na Indikačním kardiochirurgickém semináři a po zkontrolování předoperačních výsledků, které nám zasílá na adresu indikacni.ambulance@homolka.cz je pozván ze sekretariátu pana primáře, tel. 257 272 597 

Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace