Informace pro odesílající lékaře

Vážení kolegové,

vážíme si toho, že se na naše kardiochirurgické pracoviště obracíte. Velmi rádi si potenciálně kardiochirurgického pacienta převezmeme do péče.

Nabízíme Vám druhý názor na diagnózu pacienta, echokardiografická vyšetření,  a v případě, že by pacient měl být operovaný, rádi hod vyšetříme a spolu s Vámi připravíme k operaci.

Upřednostňujeme e-mailovou komunikaci a zaslání  lékařské  zprávy  pacienta. Obrazová dokumentace Vámi provedeného echa (několik projekcí) je s výhodou. 

Lékařskou zprávu nebo obrazovou dokumentaci lze poslat na e-mail: kch.ambulance@homolka.cz.

Do předmětu prosím napište POSOUZENÍ a připojte telefonní číslo.

Lékař v naší ambulanci v co nejkratší době zhodnotí dle dokumentace nález a osobně se Vám telefonicky ozve a dohodne s Vámi ambulantní kontrolu.

Objednat se lze i telefonicky a zprávu od ambulantního kardiologa zaslat poštou nebo emailem.

Akceptujeme nemocné všech pojišťoven Česka, nemocné Slovenska (v případě, že se na Slovensku operace neprovádí, pak ji hradí slovenská pojišťovna), i samoplátce z jiných zemí.

Nejčastější posloupnost vyšetření pacienta před kardiochirurgickým výkonem:

 1. Vyšetření pacienta v ambulanci chlopenních vad, vysvětlení problematiky
 2. V případě potřeby dalších vyšetření, například koronarografie, pacient dostane termín
 3. Poté je stav pacienta v rámci týmu Kardiocentra předveden na Indikačním kardiochirurgickém semináři. V případě indikace ke kardiochirurgické operaci pacient či jeho ošetřující lékař odešlou předoperační vyšetření na adresu Nemocnice Na Homolce, Indikační ambulance KCH, Roentgennova 2, Praha 5, 150 30 nebo na emailovou adresu indikacni.ambulance@homolka.cz. Následně je pacient vyzván sekretariátem přednosty Kardiocentra k operaci.

Informace o předoperačních vyšetřeních:

      Před operací u indikovaného pacienta se provádí předoperační vyšetření. Je třeba je začít co nejdříve po rozhodnutí o kardiochirurgické operaci. Z našich zkušeností vyplývá, že velmi často se řeší zubní nálezy a nálezy v ORL oblasti. Správným postupem je provést všechna předoperační vyšetření bez ohledu na termín operace. V případě, že je vše v pořádku, opakujeme si ihned při přijetí pacient na lůžko to nejdůležitější.

 1. Krevní obraz a diferenciál
 2. aPTT, INR, AT antitrombin III
 3. Na, K, Cl, P, Ca, urea, kreat, ALB, chol., TG, glykémie, bilirubin, GMT, ALP, AST, ALT
 4. TSH, fT4
 5. moč+sediment chemicky
 6. RTG S+P
 7. RTG VDN
 8. USG karotid
 9. USG břicha
 10. ORL vyšetření
 11. zubní vyšetření
 12. výtěr z nosu
 13. výtěr z  krku
 14. gynekologické vyšetření u žen včetně výtěru z pochvy
 15. u pacientů sledovaných na urologii urologické vyšetření

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace