Informace pro odesílající lékaře

Vážení kolegové,

vážíme si toho, že se na naše kardiochirurgické pracoviště obracíte. Velmi rádi si potenciálně kardiochirurgického pacienta převezmeme do péče.

Nabízíme Vám druhý názor na diagnózu pacienta, echokardiografická vyšetření,  a v případě, že by pacient měl být operovaný, rádi hod vyšetříme a spolu s Vámi připravíme k operaci.

Upřednostňujeme e-mailovou komunikaci a zaslání  lékařské  zprávy  pacienta. Obrazová dokumentace Vámi provedeného echa (několik projekcí) je s výhodou. 

Do předmětu zprávy prosím napište POSOUZENÍ. Prosím připojte telefonní číslo na Vás i na pacienta. Obratem Vám  odpovíme a pacientovi zavoláme termín ambulantního posouzení.

Email.: indikacni.ambulance@homolka.cz

Tel.: +420 257 273 086 

FAX.: +420 257 272 016 

Informace o předoperačních vyšetřeních:

      Před operací u indikovaného pacienta se provádí předoperační vyšetření. Je třeba je začít co nejdříve po rozhodnutí o kardiochirurgické operaci. Z našich zkušeností vyplývá, že velmi často se řeší zubní nálezy a nálezy v ORL oblasti. Správným postupem je provést všechna předoperační vyšetření bez ohledu na termín operace. V případě, že je vše v pořádku, opakujeme si ihned při přijetí pacient na lůžko to nejdůležitější.

 1. Krevní obraz a diferenciál
 2. aPTT, INR, AT antitrombin III
 3. Na, K, Cl, P, Ca, urea, kreat, ALB, chol., TG, glykémie, bilirubin, GMT, ALP, AST, ALT
 4. TSH, fT4
 5. moč+sediment chemicky
 6. RTG S+P
 7. RTG VDN
 8. USG karotid
 9. USG břicha
 10. ORL vyšetření
 11. zubní vyšetření
 12. výtěr z nosu
 13. výtěr z  krku
 14. gynekologické vyšetření u žen včetně výtěru z pochvy
 15. u pacientů sledovaných na urologii urologické vyšetření

Režimová opatření v Nemocnici Na Homolce v souvislosti s vývojem epidemie koronaviru COVID-19

Od úterý 17. 3. 2020 omezujeme neakutní operační výkony a neakutní ambulantní vyšetření.

V rámci preventivních opatření zavedla naše nemocnice od 3. 3. 2020 do odvolání plošný zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Zároveň byl návštěvám a pacientům zamezen přístup do jídelny, kavárny a obchodu s potravinami v 1. patře. Od 10. 3. 2020 do odvolání byly zrušeny všechny akce v kongresovém centru nemocnice. Tato opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice.

V případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem volejte na nově zřízenou informační linku 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace