Centrum a ambulance pro dospělé s vrozenými srdečními vadami

Vedoucí lékařka:
Doc. MUDr. Jana Rubáčková Popelová

tel.: + 420 257 273 041
jana.popelova@homolka.cz
vsv@homolka.cz

Vrozená srdeční vada se zjistí zhruba u jednoho ze sta novorozenců. Přestože v dnešní době díky kvalitní péči v dětském věku přežívá až 90 % těchto dětí do dospělosti, úspěšná operace v dětství ještě neznamená, že je člověk zcela vyléčen. Většina dospělých s vrozenou srdeční vadou musí být doživotně sledována a kontrolována specializovaným kardiologem a více než polovina složitějších vad pak vyžaduje v průběhu života další operaci či intervenci. Navíc existují vrozené srdeční vady, které nebyly v dětství rozpoznány. I ty je třeba v dospělém věku řešit.

I když počet dospělých s vrozenou srdeční vadou rychle narůstá, jedná se o specifickou problematiku, s níž běžní kardiologové nemají velké zkušenosti. Proto je pro dospělé pacienty s vrozenou srdeční vadou nebo s podezřením na ni životně důležité, aby byli vyšetřeni ve specializovaném kardiologickém pracovišti. Pokud patříte mezi ně, obraťte se s důvěrou na nás. V našem týmu jsou skutečně erudovaní specialisté, kteří se mohou prokázat nejen dlouholetými zkušenostmi s léčbou VSV u dospělých, ale také velmi dobrými výsledky.

Provoz ambulance: 
denně od 8 do 16:30 hod.

Umístění ambulance: 
7. patro, dveře číslo A 732 (žlutý výtah, od výtahu doleva)

Objednání: 
Na doporučení kardiologa, internisty, gynekologa nebo praktického lékaře. V případě problémů a podezření na vrozenou srdeční vadu se můžete výjimečně objednat i bez doporučení. Je vhodné si připravit zprávu od kardiologa, praktického lékaře, zprávy z dětství, údaje o prodělané operaci srdce a základní laboratorní vyšetření od praktického lékaře.

Telefon: 
+420 257 273 041 (denně kromě dovolených)

Adresa: 
Centrum pro dospělé s vrozenou srdeční vadou 
Doc. MUDr. Jana Rubáčková Popelová 
Nemocnice Na Homolce
Roentgenova 2 
150 30 Praha 5

E-mail: 
vsv@homolka.cz

Jedete-li do Nemocnice Na Homolce poprvé:
Zaregistrujte se v kartotéce v 5. patře u žlutého výtahu (5. patro je na úrovni konečné zastávky autobusu 167). Do nemocnice se dostanete autobusem č. 167 od stanice metra B Anděl nebo od stanice metra A Nemocnice Motol. Parkoviště před nemocnicí je zpoplatněno.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace