Centrum a ambulance pro onemocnění chlopenních vad

Ambulantní část zajišťuje komplexní posouzení chlopenních vad srdce a v případě, že je u pacienta vhodná operace,  provede ho indikací k výkonu.  

Ambulantně se provede většina potřebných  vyšetření,  klinické, echokardiografické (transthorakální i jícnové),  even. zátěžového dobutaminové vyšetření. Pacientovi je vysvětlena problematika, navržena předoperační vyšetření nutná k upřesnění operace, druh operace a chirurgický přístup. Nemocný obdrží seznam předoperačních vyšetření (k vyloučení interního onemocnění) a další informace o operačních výkonech. Před operací se většinou provádí ještě selektivní koronarografie (SKG) k verifikaci event. zúžení na věnčitých tepnách. Toto vyšetření je v ambulanci objednáno a provádí se na Kardiologii Kardiocentra během krátké hospitalizace. Po tomto vyšetření se schází lékaři Kardiocentra na indikačním semináři (kardiochirurg, kardiolog, kardioanesteziolog), kteří zhodnotí  indikaci ke kardiochirurgické operaci a proberou individuální detaily nemoci pacienta evet. jeho nekardiologických chorob.

Ambulantní část také zajišťuje pooperační sledování pacientů po kardiochirurgických operacích v celém spektru kardiologické i chirurgické péče, dlouhodobé sledovaní pacientů s onemocněním srdečních chlopní, pacientů s onemocněním hrudní aorty (samostatná Poradna pro onemocnění hrudní aorty) a dospělých pacientů s vrozenými srdečními vadami (samostatné Centrum pro vrozené srdeční vady v dospělosti).

 

Kde nás najdete:

7. patro hlavní budovy Nemocnice Na Homolce
Barva výtahu: žlutý; číslo dveří A735
Ordinační hodiny: pondělí-pátek 7,00-15,30 hod.

V rámci ordinačních hodin se provádějí vyšetření z oddělení Kardiochirurgie i z Kardiologie, pacienti přicházející ambulantně musí být vždy objednáni proto, abychom měli na posouzení jejich zdravotního stavu dostatek času. 

Pondělí MUDr. Anna Malá
Úterý MUDr. Miroslava Benešová, MUDr. Anna Malá
Středa MUDr. Jan Povolný, MUDr. Anna Malá, MUDr. Miroslav Kocík Ph.D.
Čtvrtek MUDr. Miroslava Benešová, MUDr. Anna Malá, MUDr. Jan Povolný
Pátek MUDr. Miroslava Benešová

Kontakty:

Markéta Dyntrová
Tel.: +420 257 272 609  (Kardiochirurgická ambulance)
E-mail: kch.ambulance@homolka.cz

Kontakt pro zasílání předoperačních vyšetření před KCH operací:

Tel.: +420 257 273 086  (Indikační ambulance)
E-mail: indikacni.ambulance@homolka.cz
po zaslání požadavku na tento e-mail se Vám ozve sestra nebo lékař příslušné ambulance

Kontakty na lékaře:

MUDr. Miroslava Benešová
E-mail.: miroslava.benešova@homolka.cz

MUDr. Anna Malá
E.mail: anna.mala@homolka.cz

MUDr. Miroslav Kocík, PhD.
E-mail.: miroslav.kocik@homolka.cz

MUDr. Jan Povolný
E-mail.: jan.povolny@homolka.cz

Sestry

Markéta Dyntrová (Indikační a chirurgická ambulance)
Renata Urbanová (Indikační  a chirurgická ambulance)
Martina Krejčová (Kardiochirurgická ambulance)
Zuzana Bačová (Kardiochirurgická ambulance)


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 1212. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace